Prawdziwe polskie koszmary - 5 nawiedzonych miejsc

Nawiedzone miejsca, które są naszpikowane paranormalną aktywnością oraz innymi, przerażającymi rzeczami, można było zaobserwować: w innych krajach - przeważnie USA, w horrorach czy na kanałach w serwisie YouTube, gdzie tematyka paranormalna cieszy się ogromną popularnością. A co jeśli w Polsce także występują tego typu miejsca, które posiadają własną legendę?

Dom w Izbicy 

Dom w Izbicy znajduje się w wojewódźtwie lubelskim. Wygląda jak typowe, polskie miejsce zamieszkania, ale w rzeczywistości nie należy do najbardziej normalnych. Budowla została określona mianem nawiedzonej już bardzo dawno temu a to dzięki kilku legendom:

- Legenda o szalonej matce, która pozbawiła życia swoje dzieci; 

- Masakryczne wydarzenia podczas drugiej wojny światowej; 

- Wisielec;

Przekazywanie opowieści z pokolenia na pokolenia - z osoby na osobę - pozwoliło na uznie miejsca za nawiedzono. Jeśli natomiast chodzi o dowody nawiedzenia, to nie są do końca znane. Mówi się o płaczu dziecka czy krwii płynącej ze ścian, ale czy należy to do prawdziwych historii...

Blok na Herbsta 4 

W stolicy Polski - w Warszawie - znajduje się blok, który jest owiany złą sławą. Ulokowany on jest na ulicy Herbsta 4 na Ursynowie. Zjawiska, które przyczyniły się do przyklejenia mu etykiety nawiedzonego to niewytłumaczalne oraz częste samobójstwa - najczęsciej z okna. Z reportażu Fakt.pl można się dowiedzieć, m.in. o samobójstwie listonosza. 

Morderstwo z użyciem siekiery, liczne libacje i bójki - wszystkie te sprawy jasno przkonały mieszkańców bloku, iż nie jest on najbezpieczniejszym miejscem. 

Willa przy ulicy Sobótki 

W Gadańsku natomiast znajduje się stara, opuszczona, owiana złą sławą willa, określana też ,,Willą Masonów". Liczne legendy na jej temat spowodowały, iż została określona nawiedzoną. Mowa tutaj o: 

- sabatach czarownic;

- loży masońskiej; 

- wywołanym diable;

- tajemniczym kamieniu;

Co prawda nie potwierdzono żadnych zjawisk paranormalnych, a opowiadanie innym historii przez sąsiadów nie jest najlepszym źródłem informacji. 

Z portalu gdansk.naszemiasto.pl można się jeszcze dowiedzieć, że w tytułowej willi znajdowała się siedziba TVP Gdańsk. 

Jezioro Ostrowite 

Nie odchodząc od tematu Gdańska, warto na chwilę skupić się na Jeziorze Ostrowitym, gdzie nocami pojawia się ponoć duch Utopca. Co prawda brakuje jakichkolwiek dowodów na tę historię, lecz miejsce wciąż jest znane ze swojej legendy. 

Nawiedzony dom w Lublinie 

Na alei kraśnickiej w Lublinie znajduje się stary, opuszczony, prawdopodobnie niedokończony dom mieszkalny. Został on określony mianem nawiedzonego, ale problem w tym, iż nie wiąże sie z nim żadna legenda. Mieszkańcu stolicy wojewódźtwa lubelskiego po prostu boją się przechodzić obok tytułowego domu, ale dokładnych powodów określenia ,,nawiedzony" próżno szukać. 

B.J 

Udostępnij: