Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Na tym świecie nie ma sprawiedliwości, kochanie.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Świat, który widzimy na co dzień, to nie jest prawdziwy świat, jest tylko jego obraz, który tworzymy w naszej świadomości i który możemy dowolnie kreować.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Świat jest najpiękniejszą z książek, lecz nic nie jest w nim tak pełne blasku i tajemniczej mocy, jak człowiek istotą swoją zdolną pojąć i odczuć tę księgę.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Świat jest jak książka, a ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę. Zrozumieć ten świat, jego tajemnice i różnorodność, trzeba otworzyć kolejne rozdziały.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Świat nie jest w miejscu, gdzie żyjesz, ale skórą, którą odrzucasz w chwili śmierci; osobistość jest łupiną bez wartości.

Świat
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nieustannie próbujemy zrozumieć świat, którego nie jesteśmy w stanie pojąć w swojej całości. Nic nie jest niezmienne, wszystko podlega ciągłym zmianom, a to, co wydawało nam się pewne i niewzruszone, nagle okazuje się być tylko złudzeniem.

Świat

znak cytatu Świat robi się coraz bardziej skomplikowany.

Świat

znak cytatu Świat nie jest ani dobry, ani zły, ani prawdziwy, ani fałszywy; jest po prostu miejscem, z której nasza wyobraźnia wybiera materię, którą przekształca na zło albo dobro.

Świat

znak cytatu Świat powstał chyba ze strachu przed pustką.

Świat

znak cytatu Słowa to tępe instrumenty, lepiej przystosowane do zabijania niż do pojmowania świata.

Świat

Zobacz więcej