Zachowujesz się w ten sposób? - odrzucasz tym od siebie ludzi

Ludzie przejawiają różne zachowania i jest to w pełni normalne, ponieważ każdy z nas jest inny. Czasami jednak pewne osoby potrafią wyrażać siebie tak, iż absolutnie to do nich nie zachęca - bardziej zniechęca. Warto przyjrzeć się więc tego typu zachowaniem, aby nie przytłoczyć innych swoją personą.

Zbyt częste wysyłanie wiadomości 

Od ludzi bardzo potrafi odrzucić nadmierne wysyłanie im wiadomości. Nie chodzi o to, że zostanie wysłana przez nas trzecia wiadomosć z rzędu, raz na jakiś czas. Chodzi tutaj o dosłowne bombardowanie, zalewanie innych naszymi wpisami w komunikator, np. meesenger. Już nawet nie odnosi się to do frustracji innych - chociaż tego też. Jest to zwyczajnie przejaw braku szacunku do czasu drugiego człowieka. naprawdę nie warto tak robić. 

Bycie przylepą

Przytulanie się czy chęć przebywania z kimś przez dłuższy czas, nie należy do złych rzeczy, gdyż pomaga wzmacniac relacje. Gorzej jest, kiedy zaczyna być to chorobliwym przyczepianiem się do kogoś: ciągłe uwagi, że danej osoby nie ma; bieganie do pracy za partnerem; niby przypadkowe wchodzenie w drogę przyjaciołom, którzy pragną pobyć sami. Tego typu zachowanie także odrzuca, ponieważ może być nas za dużo w czyimś życiu. Warto zastanowić się nad takim wyrażaniem siebie. 

Brak dystansu do siebie 

Jeśli jest w stanie nas obrazić nawet słowo, które z założenia nie miało wcale nas urazić, to znaczy, że powinniśmy trochę popracować nad dystansem do siebie. Oczywiście posiadamy prawo do obrony przed zaczepkami, lecz nie można przesadzać, ponieważ nie każdy ma wobec nas złe intencje. 

Będąc pozbawionymi dystansu nie uzyskamy trwałych relacji. Wyjdziemy na osobę obrażalską, sztywną oraz pozbawioną poczucia humoru. W związku z tym lepiej chociaż trochę zminimalizować swoje Ego. 

B.J

 

 

 

 

Udostępnij: