NIE RÓB tego i zobaczysz, że możesz być jeszcze bardziej szczęśliwa!

Często w życiu robimy coś, na co wcale nie mamy ochoty. Myślimy, że tak będzie lepiej, że w ten sposób sprawimy komuś radość, że inaczej być nie może. A co z Twoim własnym szczęściem? Zdradzamy pięć rzeczy, których nie powinnaś robić. Przystopuj, a zobaczysz, że w końcu poczujesz się szczęśliwa.

Nasze życie często składa się z licznych kompromisów, ale jedyne czego pragniemy, to bycie szczęśliwym. Dla jednych szczęściem będzie posiadanie rodziny, dla innych spełnianie się w pracy, a ktoś jeszcze uzna, że szczęście dajw mu wolność i podróże. Nie można określić, czym tak naprawdę jest szczęście i jak je osiągnąć, gdyż każdy definiuje je na inny sposób.

Zobacz także: Jak przygotować się do rozwodu?

Co, jeśli wiesz, że nie jesteś szczęśliwa, ale chcesz to zmienić? W pierwszej kolejności może warto pomyśleć w końcu o sobie! Przedstawiamy kilka rzeczy, których powinnaś zaprzestać… albo znacząco ograniczyć.

Jak być szcześliwą?

Nie zadowalaj innych

- przestań myśleć o innych i o tym, jak ich zadowolić. Nie możesz wiecznie dogadzać innym, bo przez to zwyczajnie zapominasz o sobie. Pomyśl o tym, że równie ważne, o ile nawet nie ważniejsze są także twoje potrzeby.

Nie rób czegoś przeciwko sobie 

- jeśli robisz coś i czujesz, że tak być nie powinno, to po prostu przestań. Robienie czegoś, co przeczy Twoim wartościom i przekonaniom, nie jest właściwe. Rób to, na co masz ochotę i poczuj, jak ciężar spada z Twoich barków.

Zdjęcie NIE RÓB tego i zobaczysz, że możesz być jeszcze bardziej szczęśliwa! #1

Nie myśl o przeszłości

- wracanie pamięcią do tego co już było, co sprawiało nam ból i dyskomfort, jest niepotrzebne. Oczywiście nie można wymazać przeszłości i sprawić, że zniknie, ale zdecydowanie warto myśleć o tym, co nas czeka. Los na pewno w końcu się do Ciebie uśmiechnie.

Nie udawaj 

- bądź sobą i przestań udawać. Jeśli coś ci się nie podoba, powiedz to na głos i nie duś tego w sobie. Jeśli czujesz się niekomfortowo, zwróć na to uwagę, albo zwyczajnie zmień otoczenie.

Nie udowadniaj 

- nie musisz nikomu niczego udowadniać. Tylko Ty znasz siebie najlepiej i wiesz, jaka jesteś naprawdę.

Udostępnij: