Coraz więcej marek zawiesza interesy w Rosji

Coraz więcej znanych marek zawiesza działalność biznesową w Rosji. Do tej pory wycofały się m.in. Volvo, Volkswagen, BMW, Disney, czy Netflix. Działania te są sprzeciwem wobec brutalnej inwazji Putina na Ukrainę.

Coraz więcej marek zawiesza interesy w Rosji

Zawieszenie działalności w Rosji ogłasza coraz więcej znanych marek i firm:

Do tej pory zrobił to Netflix, który wbrew początkowym doniesieniom, nie doda do swojej platformy 20 rosyjskich niekodowanych kanałów propagandowych.

Rosjanie nie kupią także Iphone`ów. Koncern Apple poinformował, że wstrzymuje sprzedaż swoich produktów, w tym smartfonów, tabletów i laptopów.

Już wcześniej zablokowano możliwość korzystania z usługi Apple Pay na urządzeniach znajdujących się w Rosji.

Nie działają także płatności Google Pay i występują problemy z płatnościami kartą – Visa i Mastercard.

Mieszkańcy Rosji nie będą mogli korzystać ze Spotify, żeby posłuchać muzyki.

Także Disney, Warner Bros i Sony wstrzymały dystrybucję filmów w kraju.

Marka Nike całkiem wycofuje się z kraju, a Adidas nie będzie już ubierać rosyjskich piłkarzy.

Balenciaga jako jedna z pierwszych luksusowych marek zabrała zdecydowany głos w sprawie inwazji na Ukrainę. Dom mody popiera pokój i zamierza przekazać darowizny oraz pomoc humanitarną dla uchodźców.

General Motors, Volvo i Volkswagen, Renault, BMW i Jaguar poinformowały, że zawieszają dostawy samochodów do Rosji, a Harley Davidson motocykli.

To nie wszystko: największy na świecie producent samochodów ciężarowych Daimler Truck zawiesił działalność w Rosji.

Grupa Mercedes-Benz bada prawne możliwości zbycia udziałów w rosyjskiej firmie, zajmującej się produkcją ciężarówek i pojazdów opancerzonych Kamaz.

Gigant transportowy Maersk zawiesza wysyłkę kontenerów do i z Rosji, a UPS i FedEx zdecydowały się zawiesić obsługę kurierską na terytorium Rosji i Ukrainy.

Boeing i Airbus zawieszają dostawy części, obsługę i wsparcie techniczne dla rosyjskich linii lotniczych.

Z kolei ze współpracy z Gazpromem wycofały się już wcześniej koncerny petrochemiczne Shell i BP.

Rosja jest coraz bardziej izolowana jest od reszty świata

Nakładane przez Zachód sankcje idą coraz dalej. Wszystko po to, żeby Rosja jak najdotkliwiej poczuła konsekwencje swoich działań. Ze względu na inwazję Putina na Ukrainę, cały kraj jest coraz bardziej izolowany od reszty świata.

Bojkot towarów z Rosji

Nie tylko znane marki i firmy zdecydowały się na zakończenie interesów z Rosją. Także konsumenci z całego świata szukają sposobu na wyrażenie swojego sprzeciwu wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Polska wycofuje rosyjskie towary

Od kilku dni artykuły produkowane w Rosji i Białorusi są wycofywane z polskich sklepów. Do akcji przyłącza się coraz więcej firm w naszym kraju.

W tym: Biedronka, Carrefour, Aldi, Netto, Stokrotka, Polomarket, Topaz, Hipper.pl, Lisek, Rossmann, Kontigo, Frisco.pl, Superpharm, Al.Capone oraz Castorama.

Akcja prowadzona jest na coraz szerszą skalę, a klienci są zachęcani do sprawdzania kodów kreskowych kupowanych towarów. Tak żeby mieć pewność, że nie pochodzą one z tych krajów. Liczby od 460 do 469 oznaczają produkty z Rosji, a 481 - z Białorusi.

DZ

Udostępnij: