Rosja straciła kontrolę nad satelitami szpiegowskimi

Anonymous wypowiedziało wojnę Putinowi. Tym razem grupa hakerów wyłączyła centrum kontroli agencji kosmicznej Roskosmos. To oznacza, że Rosjanie stracili kontrolę nad swoimi satelitami szpiegowskimi!

Anonymous wypowiedziało wojnę Putinowi

Już w pierwszym dniu inwazji Rosji na Ukrainę, grupa hakerów Anonymous oświadczyła, że wypowiada cyberwojnę agresorowi Putinowi. Od 24 lutego trwa cybernetyczna wojna z Rosją, a Anonymous prowadzi agresywną ofensywę.

Cybernetyczna wojna z Rosją

Do tej pory dzięki działaniom anonimowej grupy hakerów udało się m.in. unieruchomić rosyjskie strony rządowe, dokonać ataków na rosyjskie banki, państwową telewizję rosyjską RT i białoruską sieć kolejową. Grupie Anonymous udało się też doprowadzić do wycieku bazy danych z ministerstwa obrony Rosji, przechwycić rosyjskie wojskowe systemy łączności, a nawet zhakować luksusowy jacht prezydenta Rosji, zmieniając dane jego lokalizacji na „Hell” (piekło).

Ofensywa Anonymous trwa w najlepsze

Hakerzy zachęcali również internautów do wspólnej akcji przeciwko rosyjskiej propagandzie. Dzięki nim, za pośrednictwem Google Maps, ludzie z całego świata wyszukują restauracje i inne firmy znajdujące się w Rosji, a następnie dodają komentarze, zawierające informację o tym, co naprawdę dzieje się w Ukrainie.

Rosja straciła kontrolę nad satelitami szpiegowskimi

To jeszcze nie wszystko, dzisiaj anonimowa grupa hakerów posunęła się o krok dalej. Anonymous wyłączyło centrum kontroli agencji kosmicznej Roskosmos. To oznacza, że Rosjanie stracili kontrolę nad swoimi satelitami szpiegowskimi! Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.

Problemy rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos

2 marca Ukraińskie siły zbrojne poinformowały o tym na swoim kanale Telegram:

„Grupa hakerów NB65 związana z Anonymous wyłączyła centrum kontroli rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. Rosja nie ma już dłużej kontroli nad własnymi satelitami szpiegowskimi”.

Hakerzy z grupy Anonymous zwrócili się bezpośrednio do Putina

Ostatnio aktywiści z Anonymous na swoim Twitterze zwrócili się bezpośrednio do prezydenta Rosji Władimira Putina:

„Wiadomość do Władimira Putina: Niedługo poczujesz gniew wielu hakerów na całym świecie”. "Putler nadszedł twój czas. Światła, kamera, akcja!"

Zapewne to jeszcze nie koniec działań hakerów…

DZ

Udostępnij: