Najpiękniejsze książki o miłości w czasach wojny

Przedstawiamy najpiękniejsze książki o miłości w czasach wojny. Poznaj historie, które udowadniają, że miłość przetrwa wszystko, nawet wojnę i przeciwności losu.

  Miłość w czasach wojny- ranking książek:

  Przeminęło z wiatrem, Margaret Mitchell

  Czas wojny secesyjnej w Ameryce. Świat Południa, wielkich plantacji, bogatych rodów i czarnoskórych niewolników, powoli odchodzi w zapomnienie. Książka skupia się na losach głównej bohaterki, 16-letniej Scarlett O’Hary, córki zamożnego plantatora bawełny z Georgii, w czasie tego burzliwego okresu.

  To bijący rekordy popularności romans wszech czasów, który trzeba przeczytać, a następnie obejrzeć jego kultową filmową adaptację.

  Doktor Żywago, Borys Pasternak

  To jedna z najpiękniejszych historii o miłości i wojnie. Nagrodzona literacką Nagrodą Nobla, jedna z wielkich rosyjskich powieści XX wieku.

  Historia młodego lekarza Jurija Żywago, zaczyna się w 1903 roku i rozciąga na dziesiątki lat, przez rewolucję październikową i wojnę domową, aż do lat trzydziestych XX wieku. To burzliwa i poruszająca powieść o targanych miłością sercach i rozdartej wojną Rosji.

  Jeździec miedziany, Paullina Simons

  Wzruszająca i chwytająca za serce powieść, od której nie sposób się oderwać. Leningrad w czasach II wojny światowej. 17-letnia Tania Mietanowa poznaje młodego przystojnego oficera Aleksandra. Niestety wojenna rzeczywistość i blokada Leningradu sprawiają, że zakochani nie mają kiedy się nacieszyć miłością. Na dodatek okazuje się, że Aleksander jest już obiektem uczuć jej siostry Darii. Z tego powodu młodzi kochankowie przysięgają nigdy nie ujawnić swej miłości. Czy ich uczucie przetrwa wojenną zawieruchę?

  Tatuażysta z Auschwitz, Heather Morris

  To przepiękna powieść o miłości, która jest w stanie przetrwać nawet najmroczniejsze czasy.

  Lale Sokołow jako młody chłopak trafia do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Tam zajmuje się tatuowaniem numerów na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Podczas naznaczania nowoprzybyłych, poznaje młodą, przerażoną dziewczynę Gitę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Robi wszystko, żeby pomóc jej przetrwać i wyrwać się z nazistowskiego piekła.

  Esesman i Żydówka. Wojna i miłość, Justyna Wydra

  To niezwykła historia o zakazanym uczuciu, łączącym hitlerowskiego zbrodniarza i młodą Żydówkę.

  Młoda Żydówka Debora Singer postanawia uciec z transportu, w czasie wywózki z Krakowa. Wyskakując z pędzącego pociągu, skręca kostkę, co uniemożliwia jej dalszą ucieczkę. Wtedy na swej drodze spotyka esesmana, Bruno Kramera. Czy niespodziewane uczucie, które połączy kata i ofiarę, ma szansę przetrwać wojenną rzeczywistość?

  Akuszerka, Katja Kettu

  Jedno z najbardziej poczytnych fińskich dzieł literackich ostatnich lat. To opowieść o burzliwym romansie, który połączył akuszerkę zwaną Krzywym Okiem z przystojnym esesmanie i fotografem wojennym Johannesem Angelhurstem. Aby być jak najbliżej ukochanego, dziewczyna zgłasza się na ochotnika do pracy w obozie, gdzie Johannes ma do wykonania straszliwe zadanie.

  DZ

  Udostępnij: