Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Ilekroć słyszę, jak mówią o pokoju, instynktownie sięgam po broń.

Wojna

znak cytatu Nie można mówić o wojnie bez emocji. Kto był na froncie, wie, co to jest: strach, zmęczenie, okrutna rzeczywistość wojny. Kto nie zna jej smaku, niech nie bredzi o wojnie jak o sporcie.

Wojna
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Głupiec szuka szczęścia w odległości, mądry rośnie u jego stóp.

Wojna

znak cytatu Wojna to jest piekło, a ludzie są tylko paliwem.

Wojna
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Gwałtowny, nieskończony krok wychodzenia z siebie, przekraczania granic między mną, a światem, to zawsze była wojna. Oto jest najgłębsza prawda o wojnie, że jest ona ostatecznym, kosmicznym wysiłkiem człowieka wychodzenia z siebie.

Wojna
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wojna to długa, mordercza i brutalna maszyna, która pochłania niewinnych i zniszcza wszystko, co dobre i piękne. Jest niczym potężny smok, która spustoszenie na każdym kroku.

Wojna
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Kto twierdzi, że znałby całą prawdę o wojnie, bez przerwy przebywając na froncie, nie mówi prawdy. Najcięższe bywają bowiem psychiczne przeżycia, które za sobą niesie wszelka wojna. One właśnie najbardziej pustoszą duszę człowieka.

Wojna

znak cytatu Wojna to stare kobietki pływające w jeziorach, to dzieci z brudnymi twarzami płaczące za matkami, to upadłe konie, które nie mogą się podnieść, to mężczyzna z nosem utkwionym w błocie, a nad nim śmierć, zupełnie niewzruszona, wyzywająca wszystko, co jest prawdziwe.

Wojna
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wojna to nie śmierć, to zniszczenie. Największe zniszczenia powoduje jednak to, co pozostaje po wojnie - nienawiść.

Wojna

znak cytatu Wojna i pokój nie lezą w rękach normalnych ludzi. To dla nich, jak dla nas, zbyt wielkie kwestie, aby móc je kontrolować.

Wojna

Zobacz więcej