Wołodymyr Zełenski z okazji Dnia Niezależności Ukrainy zamieścił przesłanie do rodaków!

24 sierpnia Ukraina obchodzi święto narodowe. Z okazji Dnia Niezależności Ukrainy, prezydent Wołodymyr Załenski zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie, na którym pozuje wraz ze swoją małżonką. Fotografie opatrzył poruszającym wpisem, w którym zawarł przesłanie dla swoim rodaków.

Atak na Ukrainę

Atak na Ukrainę przez wojska rosyjskie trwa już od 182 dni. Prezydent kraju pozostał na polu bitwy i dzielnie walczy o wolność swojego kraju. Swoją postawą Zełenski udowodnił, że jest nie tylko głową państwa, ale także świetnym żołnierzem broniącym swojej ojczyzny.  Dzięki jego wsparciu, wojska ukraińskie wciąż maja zapał do walki i dzielnie bronią swojego kraju.

Dzień Niezależności Ukrainy

24 sierpnia nasi wschodni sąsiedzi obchodzą Dzień Niezależności Ukrainy. To święto narodowe teraz jest szczególnie ważne dla Ukrainy, która walczy o swoją wolność w ataku wojsk rosyjskich. Z tej okazji Wołodymyr Zełenski zamieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje wraz ze swoją małżonką Ołeną Zełenśką, która cały czas wspiera swojego męża podczas wojny. Ponadto, prezydent Ukrainy fotografię opatrzył ważnym przesłaniem, które skierował do swoich rodaków.

W naszej stolicy odbywa się »parada« wypatroszonego sprzętu wroga. W naszych rannych miastach rodzą się dzieci. Nasi ludzie wierzą w Siły Zbrojne. Nasze Siły Zbrojne wierzą w naszych ludzi. I wszyscy wierzymy w siebie. Nasza flaga jest podnoszona na całym świecie, a pozdrowienia po ukraińsku słychać na całym świecie. Nasze łzy jeszcze nie wyschły. Ale chcemy i będziemy się uśmiechać. Jest Dzień Niepodległości podczas wojny o niepodległość. Walki o każdego z nas. O każdym dom i każdą rodzinę. Bo Ukraina to my wszyscy. Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości Szczęśliwego Dnia Niepodległości. (...). I niebawem powiedzmy sobie to samo: "Szczęśliwego dnia zwycięstwa!" – napisał na swoim Instagramie Wołodymry Zełenski.

Ponadto, prezydent zamieścił filmik, na którym wraz z żoną oddają cześć poległym żołnierzom walczącym o niezależność Ukrainy. 

Pamiętajmy o strasznej cenie wolności i niezależności płaconej przez naszych ludzi. Honor i wdzięczność wszystkim poległym za ojczyznę i naszą wolną przyszłość. Nie przestajemy walczyć o Ukrainę i wierzymy w nasze zwycięstwo - napisał Zełenski. 

To z pewnością bardzo ważne i pokrzepiające słowa skierowane do obywateli. Prezydent wciąż dodaje otuchy i zagrzewa do walki swój naród, który nadal dzielnie broni swojej ojczyzny przed atakiem wojsk rosyjskich.  

Udostępnij: