Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Najważniejsza kwestia wolności to prawo do tego, by każdy mógł myśleć dla siebie i działać według własnych przekonań. Wolność nie jest niczym, jeśli nie obejmuje wolności do robienia błędów.

Wolność
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wolność wybieram, bo niewolą jest życie bez niej; życie bez wolności jest tym samym co śmierć. Niechaj śmierć bierze wszystko, oprócz wolności, bo to mój najcenniejszy skarb.

Wolność
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wolność jest jak powietrze: zaczynasz ją doceniać dopiero wtedy, gdy zaczyna jej brakować. Wolność to niezależność, prawo do wyboru, to wolność wyrażania swoich myśli, swoich uczuć, swoich marzeń. Bez wolności człowiek jest jak ptak bez skrzydeł.

Wolność

znak cytatu Doświadcz tu wolności, którą kiedyś znałeś, nie pamiętając niczego przed swoim urodzeniem. Czyż nie jest odległe, czułe i wolne od strachu?

Wolność
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu W każdej chwili możemy zdecydować, kim chcemy być. Nie jesteśmy więźniami naszej przeszłości, ale panami naszej przyszłości. Wolność to nie tylko prawo do ruchu, ale także prawo do zmiany.

Wolność
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Choć wszystkie więzy pękały, zawsze była dla niego wolność – tą słodką, cuchnącą moczem wolność początku, która zdaje się obiecywać wszystko. To jest dopiero wolność! Choćby stawić czoła całemu światu, nie bacząc na żadne konsekwencje... Jednak ta wolność jest jedynie iluzją.

Wolność

znak cytatu Wolność nie jest pojęciem stałym. Można być wolnym na wiele sposobów. Nie jest też prawdą, że wolność jednego kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego. Wolność zawsze jest wolnością od czegoś.

Wolność
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wolność jest prawem duszy. Każda dusza jest wolna przez swoją naturę. Dopiero narzucane jej kajdany ograniczają ją i pozbawiają prawdziwej swobody.

Wolność
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wolność nie jest niczym, co można dać; wolność, człowiek musi ją wziąć, a nikt kto nie pragnie jej do końca nie jest wart życia.

Wolność

znak cytatu Wolność to jednocześnie najwspanialszy dar natury człowiekowi i najcięższe z możliwych brzemień. To, jak człowiek ją przyjmuje, zależy od mocy jego charakteru.

Wolność

Zobacz więcej