Fatma Şahin, turecka polityk opublikowała poruszające wideo, na którym pielęgniarki z jednego ze szpitali w Gazientep w południowej Turcji ratowały życie noworodkom w inkubatorach.

Trzęsienie ziemi w Turcji

Rano 6 lutego na terenie Turcji, Syrii i Libanu zatrzęsła się ziemia, w wyniku której zniszczonych zostało setki domów. Kilka godzin później doszło do wtórnego silnego wstrząsu. Skala zniszczeń i ofiar jest przerażająca. Nadal pod gruzami znajduje się mnóstwo ludzi.

Przerażające trzęsienie ziemi miało między innymi miejsce w południowej Turcji w miejscowości Gazientep. Ziemia zaczęła drżeć 6 lutego o godzinie czwartej nad ranem.  W najgorszym momencie doszło tam do wstrząsów w skali 7,7-7,8 stopnia Richtera.

Pielęgniarki walczyły o życie noworodków podczas trzęsienia ziemi w Turcji

Turecka polityk Fatma Şahin zamieściła na swoim profilu na Twitterze nagranie z momentu, gdy trzęsienie ziemi nawiedziło teren, na którym znajdował się szpital. Na filmie widać, jak w momencie, gdy doszło do delikatnych wstrząsów na salę intensywnej terapii, gdzie leżały noworodki w inkubatorach, wbiegły pielęgniarki, które starały się utrzymać urządzenia, w których znajdowały się maluszki.  

W pierwszych sekundach na nagraniu widać, jak inkubatory z najmłodszymi pacjentami placówki zaczynają drżeć. Po chwili, gdy wstrząsy są coraz mocniejsze, na Sali pojawiają się dwie pielęgniarki, który usilnie próbują utrzymać urządzenia. Kobiety napierały całym ciałem na inkubatory, tak aby utrzymać je w stabilnej pozycji.

Całe nagranie z tej heroicznej walki pielęgniarek można obejrzeć na Twitterze tureckiej polityk Fatmy Şahin

Czy istnieje słowo, które opisałoby wysiłek pielęgniarki State Nizam i Gazel Çalışkan, aby chronić małe dzieci podczas trzęsienia ziemi o sile 7,7 stopnia w skali Richtera na oddziale intensywnej terapii noworodków w naszym szpitalu?" – napisała turecka polityk Fatma Şahin.

Udostępnij:

Sklep