Artur Orzech będzie komentował Eurowizję? „nie byłbym w stanie odmówić”

Już w najbliższą sobotę 13 maja finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Artur Orzech w 2021 roku w wyjątkowo burzliwej atmosferze zakończył swoją współpracę ze stacją TVP. Warto dodać, że to właśnie Artur Orzech wielu osobom kojarzył się z Eurowizją, gdyż to dziennikarz muzyczny od lat komentował muzyczne widowiska. Czy w tym roku fani Eurowizji będą mogli oglądać konkurs, słuchając komentarza Orzecha?

Artur Orzech to polski dziennikarz muzyczny i telewizyjny, który od wielu lat specjalizował się w komentowaniu Konkursu Piosenki Eurowizji. Mężczyzna był znany z bardzo emocjonalnych i barwnych komentarzy, które wprowadzają widzów w odpowiedni nastrój przed kolejnymi występami.

Orzech zaczynał swoją karierę w radiu, gdzie prowadził programy muzyczne. Potem związał się z telewizją, gdzie przez wiele lat pracował jako dziennikarz muzyczny i prowadzący programy rozrywkowe.

Artur Orzech od 2004 roku zaczął komentować Konkurs Piosenki Eurowizji dla TVP, a w 2019 roku zajął miejsce Wojciecha Manna w programie "Szansa na sukces".

Jego przygoda z muzycznym talent-show nie trwała jednak zbyt długo i zakończyła się w 2021 roku. Jak twierdziła TVP, stacja zerwała w trybie natychmiastowym umowę z dziennikarzem, gdyż ten miał nie pojawić się na nagraniu charytatywnego odcinka "Szansy na sukces". Inną wersję przedstawił sam Artur Orzech, który stwierdził, że dobrowolnie odszedł z Telewizji Publicznej, tłumacząc decyzję tym, iż Jan Pietrzak czy Boys "to nie jest jego bajka".

Czy Orzech będzie Komentował Eurowizję?

Po tym, jak w dość burzliwej atmosferze Artur Orzech zniknął z Telewizji Publicznej, automatycznie przestał komentować Konkurs Piosenki Eurowizji, który co roku emitowany jest w TVP, a od 2021 Eurowizję komentują Aleksander Sikora oraz Marek Sierocki.

Sam Orzech mimo iż zakończył współpracę z TVP, nie zamierzał rezygnować z komentowała muzycznego widowiska, z którego zasłynął i od dwóch lat robił to na swoim kanale Youtube.

Zobacz także: EUROWIZJA 2023: Wyniki I półfinału!

Czy w tym roku Orzech również będzie komentował konkurs Eurowizji 2023? Fani, którzy zdecydowanie bardziej wolą słuchać komentarzy Artura Orzecha aniżeli Aleksandra Sikory i Marka Sierockiego, mogą odetchnąć z ulgą. Orzech w tym roku ponownie będzie komentował Eurowizję na swoim kanale.

Będę komentował, będę dorzucał swoje trzy grosze, nie byłbym w stanie odmówić tej obecności z wami, dziękując z całego serca, że jesteście – oznajmił

Artur Orzech dopiero kilka dni temu potwierdził, że podejmie się tego zadania i przyznał, że jeszcze do niedawna stało to pod znakiem zapytania. Dziennikarz muzyczny z nieukrywanym entuzjazmem zaprosił internautów do oglądania swojego kanału podczas finału Eurowizji.

Tak późno się odzywam, bo praca zawodowa w tym czasie sprowadzi mnie na Dolny Śląsk – jestem członkiem jury jednego z festiwali muzycznych. Bałem się, że nie uda się połączyć tych dwóch rzeczy, ale wszystko się uda. Do zobaczenia i usłyszenia 13 maja – zapowiedział

Udostępnij: