Kto wygrał Debiuty na Festiwalu w Opolu?

Pierwszy dzień jubileuszowego 60. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za nami! Oznacza to, że poznaliśmy laureatów nagród w tegorocznym konkursie Debiutów. Młodzi artyści walczyli o nagrodę im. Anny Jantar. Kto znalazł się wśród zwycięzców? Sprawdźcie sami!

  Festiwal w Opolu 2023

  W piątek, 9 czerwca w opolskim amfiteatrze rozpoczął się 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. W pierwszym dniu odbył się koncert „Debiuty”, w którym wystąpiło dziesięciu aspirujących wykonawców. Młodzi artyści walczyli o nagrodę imienia Anny Jantar.

  ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego RAK uważany jest za najlepszy znak zodiaku?

  Debiuty na Festiwalu w Opolu 2023

  Tegoroczny konkurs Debiutów podczas festiwalu w Opolu przyciągnął wielu widzów. Na scenie pojawiło się dziesięciu wykonawców, którzy rywalizowali o główną wygraną. Podczas konkursu na scenie zaprezentowali się następujący artyści:

  • Konrad Baum - "Sam jak Ty"

   

  • Magda Bereda - "Jest mi do twarzy we własnej osobie"

   

  • Ewa Novel - "Na końcu świata"

   

  • Felivers - "Szminka" - nagroda im. Anny Jantar

   

  • Jan Majewski - "Właściwie mi dobrze" - nagroda publiczności

   

  • Ada Szulc - "Co teraz"

   

  • Marti Wójcik - "Drugi plan", laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

   

  • Kamil Jachyra - "Kocham Cię", laureat "Szansy na Sukces. Opole 2023"

   

  • Karolina Fryt - "Wykrzycz", laureatka "Szansy na Sukces. Opole 2023"

   

  • Klaudia Kowalik - "Za mało czasu", laureatka Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty

   

  Kto wygrał Debiuty w Opolu 2023? Znamy zwycięzcę!

  W tym roku nagroda im. Anny Jantar trafiła w ręce zespołu Felivers, który wykonał utwór „Szminka”. Grupa artystów, poza statuetką, otrzymała również czek na kwotę 30 tysięcy złotych. Laureatem nagrody publiczności został Jan Majewski, który wykonał utwór „Właściwie mi dobrze”. Wygrał przy tym nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych.

  Program koncertów na Festiwalu w Opolu
  1. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu potrwa do niedzieli, a na scenie opolskiego amfiteatru zaprezentują się największe gwiazdy polskiej muzyki.

   

  Sobotnie wydarzenia w amfiteatrze rozpocznie koncert „Premiery”.  Piosenki takich gwiazd, jak Anna Jantar, Czesław Niemen, Irena Jarocka czy Zbigniew Wodecki zaśpiewają między innymi Piotr Kupicha, Justyna Steczkowska, Krystian Ochman i Ania Rusowicz.

  W niedzielę rozpocznie się koncert „Cała sala śpiewa z nami”, podczas którego wystąpią między innymi: Katarzyna Cerekiwcka, Janusz Radek, Łukasz Zagrobelny, Leszcze.

  Punktem kulminacyjnym będzie koncert „Ale to już było”, podczas którego wystąpi cała plejada gwiazd polskiej muzyki. Wystąpią m.in. Czerwone Gitary, Skaldowie, Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Edyta Górniak, Ania Wyszkoni i Viki Gabor.

   

   

  Udostępnij: