Tajemnicze światła na niebie przed trzęsieniem ziemi w Maroku!

W ubiegłym tygodniu w Maroko doszło do silnego trzęsienie Ziemi. W sieci pojawiły się nagrania z kamer, które zarejestrowały tajemnicze rozbłyski niebieskiego światła na niebie tuż przed kataklizmem. Co to takiego?

  Trzęsienie ziemi w Maroko

  W ubiegłym tygodniu, w nocy z piątku na sobotę, w Maroko doszło do silnego trzęsienia Ziemi. Epicentrum znajdowało się w okolicach Marrakeszu, magnituda trzęsienia wynosiła 6,8 w skali Richtera, co kosztowało życie co najmniej 2,1 tys. osób!

  Tajemnicze światła na niebie przed trzęsieniem ziemi w Maroku!

  W sieci pojawiły się nagrania, które wskazują, że nad Marokiem tuż przed trzęsieniem Ziemi rozbłysły tajemnicze niebieskie światła. Pojawiły się one znienacka na niebie, a wiele osób uważa, że była to zapowiedź kataklizmu.

  ZOBACZ TAKŻE: Nowe przepisy Kodeksu cywilnego: kogo nie będzie można zwolnić? Czym były tajemnicze światła?

  Portal wp.pl za ”The Jerusalem Post", podaje, że takie rozbłyski nie są jednostkowym przypadkiem.

  Zostały one już udokumentowane przed niszczycielskim trzęsieniem ziemi w Turcji na początku tego roku, w którym zginęło 45 tys. osób. Jedna z hipotez zakłada, że ​​rozbłyski te pojawiają się w odpowiedzi na ciśnienie tektoniczne i aktywność sejsmiczną w pobliżu, a nawet erupcje wulkanów.

  To może być „geologiczne UFO”

  Naukowcy nie są pewni z czego wynikają rozbłyski, a przyczyna zjawiska wciąż pozostaje nieodgadniona. Niektórzy uważają, że może to być „geologiczne UFO”. Portal NaTemat.pl donosi, że zjawisko to jest znane od dawna:

  Efekt migających świateł pojawiających się na niebie tuż przed, w trakcie, a czasami nawet po trzęsieniu ziemi znany jest znany już od IX wieku n.e. (…) Ostatnie potwierdzone zdjęcia rozbłysków pochodzą z Peru (2007 r.) i Meksyku (2003 r.) oraz Chin (2008 r.).

  Rozbłyski świateł przybierają różnorodne formy:

  Mogą pojawiać się w postaci przypominającej burze lub zorzę, ale również przybierają formę jasnych kul lub kilku mniejszych punktów na niebie. Mogą być krótkotrwałe i utrzymywać się jedynie kilka sekund, ale potrafią widnieć nawet kilkadziesiąt minut- czytamy w NaTemat.

  Ekspert NASA wyjaśnia co to za zjawisko

  Jedna z naukowych hipotez wskazuje, że źródłem tych rozbłysków jest energia powstająca podczas tarcia płyt tektonicznych. Były ekspert NASA Friedemann Freund w rozmowie z CNN tłumaczył:

  Przed trzęsieniami ziemi ogromne ilości skał – setki tysięcy kilometrów sześciennych skał w skorupie ziemskiej – są poddawane naprężeniom, a naprężenia powodują przesunięcie ziaren minerałów względem siebie. (…) Podczas przemieszczania się skał powstaje niewyobrażalne napięcie, a światła na niebie to nic innego, jak wyładowania energii.

  Udostępnij: