To nowy szef "Wiadomości"! Kto jeszcze zastąpi dotychczasowych pracowników TVP?

W TVP szykują się zmiany! O tym, że Paweł Płuska ma zostać nowym szefem Wiadomości mówi się już od pewnego czasu. Kto jeszcze stanie na czele w odmienionej Telewizji Publicznej?

Jeszcze przed wyborami Koalicja Obywatelska ogłaszała, że zmiany w Telewizji Publicznej, są jednym z ich priorytetów po objęciu władzy w kraju.

Po braku wotum zaufania dla Prawa i Sprawiedliwości, nowy premier Donalda Tuska w końcu przystąpił do wprowadzania planowanych reform w Telewizji Publicznej.

Wiadomości to flagowy program informacyjny stacji TVP. Stacji wielokrotnie zarzucano stronniczość, po tym, jak partia PiS przez osiem lat rządziła w Polsce, a obrywało się między innymi reporterom, którzy prowadzili wydania serwisu informacyjnego.

Przypominamy, że Danuta Holecka w 2019 roku została szefową "Wiadomości". O tym, że dziennikarka odchodzi z TVP, mówiono jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego rządu.

Poza zmianą kadrach nieoficjalnie mówiono także, że "Wiadomości" pojawią się na antenie także z nowym tytułem.

Zobacz także: Wiadomości z nową nazwą?

Paweł Pluska nowym szefem Wiadomości

O tym, że miejsce Danuty Holeckiej zajmie ktoś nowy, było niemal pewne. Według medialnych doniesień osobą tą ma być Paweł Płuska.

Paweł Płuska ma objąć kierownictwo nad programem, który zastąpi dotychczasowe "Wiadomości". Dziennikarz ten przez lata pracował w konkurencyjnej stacji TVN, gdzie prowadził "Fakty", a wcześniej także i w TVN24.

Na tym nie koniec zmian w TVP.

Kto zastąpi dotychczasowych pracowników TVP?

W środę Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił nowe składy rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej, które jednocześnie mianowały nowe zarządy odpowiednich spółek. Wszystko to stało się konieczne zgodnie z uchwałą Sejmu, podjętą we wtorek.

Tomasz Sygut – Kandydat na nowego szefa TVP. Według niepotwierdzonych informacji, na stanowisko nowego szefa Telewizji Polskiej miałby zostać wybrany Tomasz Sygut, zastępując obecnego Mateusza Matyszkowicza. 

Piotr Zemła – Przewodniczący Rady Nadzorczej TVP. Właśnie Zemła ma być potencjalnym kandydatem na przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP, co według spekulacji zostało zaproponowane przez samego ministra kultury, Bartłomieja Sienkiewicza.

Grzegorz Sajór – Nadzorca "Wiadomości" i TVP Info. Sajór, miałby odpowiadać za nadzór nad programami takimi jak "Wiadomości" i TVP Info. Sajór był już wcześniej związany z TVP w latach 1990-2016, a po odejściu z pracy w mediach publicznych pracował m.in. dla Superstacji i Radia 357.

To wciąż niepotwierdzone spekulacje, jednak ewentualne zmiany w zarządzie TVP mogą oznaczać nowy rozdział dla mediów publicznych w Polsce. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Udostępnij: