Kate i William wydali nowe oświadczenie. Ich słowa poruszyły Wielką Brytanię

Od kilku miesięcy poddani w Wielkiej Brytanii martwią się o stan króla Karola III i Księżnej Kate, gdy wyszło na jaw, że oboje zmagają się z chorobami. Księżna Kate w związku z podjętą chemioterapią zrezygnowała z pełnienia obowiązków. Teraz na na oficjalnym profilu Kate i Williama pojawiło się nowe oświadczenie.

W ostatnich miesiącach Wielka Brytania przeżywa ciężkie chwile w związku z chorobami najważniejszych członków rodziny królewskiej. Kilka tygodni temu świat obiegła smutna wiadomość, że król Karol III zmaga się z nowotworem. Niedługo potem, również Księżna Kate wydała oświadczenie, w którym poinformowała o swojej diagnozie raka oraz konieczności podjęcia chemioterapii. Te wydarzenia skłoniły księżną do ograniczenia swoich publicznych wystąpień i tymczasowego zrezygnowania z obowiązków królewskich.

Media brytyjskie niemal codziennie spekulują na temat zdrowia i samopoczucia księżnej, co wyraźnie zaznacza się w ich codziennych publikacjach. Ostatnie doniesienia nie są optymistyczne,  podobno księżna Walii bardzo źle znosi leczenie, co znacznie wpływa na jej codzienne funkcjonowanie. W tak trudnych chwilach, książę William zdecydował się również ograniczyć swoje królewskie obowiązki, aby móc wspierać żonę i spędzać więcej czasu z rodziną.

Mimo wyzwań związanych z leczeniem, księżna Kate nie zaprzestaje swojego zaangażowania w działalność charytatywną.

Zobacz także: Kiedy Kate wróci do pełnienia swoich obwiązków?

Nowe oświadczenie Kate i Williama

Do tych już trudnych wiadomości dołączyła kolejna tragedia. Na oficjalnym profilu Kate i Williama pojawiło się oświadczenie dotyczące katastrofy lotniczej w pobliżu bazy RAF Coningsby, gdzie rozbił się zabytkowy myśliwiec Spitfire. Na miejscu zginał pilot.

Z wielkim smutkiem musimy potwierdzić śmierć pilota RAF w tragicznym wypadku w pobliżu RAF Coningsby - osłosiło Brytyjskie Ministerstwo Obrony 

 Wiadomość o katastrofie wywołała szeroki odzew społeczny. Księżna Kate i książę William wyrazili swój smutek i kondolencje w oficjalnym oświadczeniu, podkreślając wkład zmarłego pilota w upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych i jego służbę dla kraju.
Księżna Kate i książę William opublikowali specjalne oświadczenie na profilu X. 

Niezwykle smutno usłyszeć tę wiadomość. Dziś nasze myśli są z bliskimi pilota, lotem upamiętniającym Bitwę o Anglię i całą rodziną RAF. W&C

Pilot, który zginął w tym tragicznym wypadku, był jedyną osobą na pokładzie maszyny. Szczegółowe okoliczności katastrofy nadal są badane i nie wiadomo jeszcze, co był przyczyną katastrofy.

 

Udostępnij: