Żałuję, że zostałam matką. Boję się mówić o tym głośno

Chociaż zawsze wydawało mi się, że bycie matką jest tym o czym marzę, dziś wcale tak już nie myślę.

  Wiem, że nie powinnam tak myśleć, ale ciągle mam wyrzuty sumienia, że nie cieszę się macierzyństwem tak, jak powinnam. Kiedy zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym, moje serce zaczęło bić szybciej ze szczęścia. Miałam w końcu dziecko, o którym zawsze marzyłam. Czułam się spełniona i szczęśliwa, że będę miała kogoś, kto będzie mnie kochał bezwarunkowo.

  Jednak gdy moja córka przyszła na świat, nie czułam tego, czego się spodziewałam. Byłam zmęczona, przerażona i niepewna, jak sobie poradzę z nowymi obowiązkami. To było dla mnie jak uderzenie pioruna. Oczywiście, kochałam moje dziecko, ale nie czułam się gotowa na taki wielki krok w życiu. Myślałam, że wszystko będzie łatwiejsze, ale z każdym dniem czułam się coraz bardziej przytłoczona i zagubiona.

  Nie było już czasu dla mnie samej, na moje zainteresowania i hobby. Musiałam poświęcać cały swój czas i energię na moje dziecko, czułam się jakby moje życie przestało istnieć. Zaczęłam czuć się osamotniona i izolowana od świata. Wkrótce zdałam sobie sprawę, że nie jestem gotowa na bycie matką, ale było już za późno, by zmienić swoją decyzję.

  Teraz, gdy moja córka jest już trochę starsza, czuję się jakby mój czas z nią był przegapiony. Zdałam sobie sprawę, że nie doceniałam tych chwil, które miałam z nią i że nie zrobiłam wszystkiego, co w mojej mocy, by być dla niej dobrą matką. Żałuję, że nie byłam w stanie zobaczyć piękna macierzyństwa i że zamiast tego skupiałam się na swoich lękach i wątpliwościach.

  Teraz, gdy patrzę na swoje dziecko, wiem, że muszę się zmienić i zacząć doceniać to, co mam. Muszę przestać skupiać się na moich własnych problemach i zacząć koncentrować się na tym, co jest naprawdę ważne. Muszę nauczyć się być lepszą matką i wykorzystać każdą chwilę z moim dzieckiem. Wiem, że to nie będzie łatwe, ale muszę spróbować, bo moje dziecko zasługuje na to, aby mieć matkę, która jest dla niej całkowicie obecna i gotowa na macierzyństwo.

   Zobacz także: Chcesz wychować pewne siebie dziecko? Podążaj za tymi wskazówkami!

  Udostępnij: