Umawiałam się z facetem na niezobowiązujący seks. Gdy się zakochałam, on nie odwzajemnił moich uczuć

Chociaż wcale tego nie chciałam, w końcu poczułam coś do mężczyzny, z którym umawiałam się tylko na samozobowiązujące zbliżenia.

  Nie szukałam stałego związku i gdy poznałam faceta, który był na podobnym etapie życia co ja, uznaliśmy, że będziemy umawiać się wyłącznie niezobowiązujący seks. Od samego początku wiedziałam, że to nie będzie nic poważnego i była to dla mnie dobra zabawa i sposób na oderwanie się od codzienności.

  Jednak z czasem zaczęłam odczuwać coś więcej. Zauważyłam, że myślę o nim coraz częściej i że zaczynam się w nim zakochiwać. Zrobiłam sobie krzywdę, bo wiedziałam, że on nie czuje tego samego.

  Próbowałam powstrzymać te uczucia i przypominałam sobie, że umówiliśmy się tylko na niezobowiązujący seks. Jednak im więcej czasu spędzałam z nim, tym bardziej się zakochiwałam. Byłam w stanie zrobić dla niego wiele rzeczy, ale on nigdy nie odwzajemniał moich uczuć. Czułam się z tym beznadziejnie, ale nie potrafiłam od niego odejść.

  Z każdym dniem coraz bardziej zatraciłam się w tych uczuciach. Wydawało mi się, że może jest jakiś sposób, aby przekonać go do tego, żeby zaczął mnie kochać. Jednak po pewnym czasie zdałam sobie sprawę, że to bez sensu. On nigdy nie będzie czuł do mnie tego, ja czuje do niego. Musiałam się pogodzić z tym, że to koniec naszej znajomości.

  Chociaż cierpię, dzielę się swoją historią po to, aby przestrzec inne kobiety przed angażowaniem się w podobne relacje.

  Odpowiedź specjalisty:

  Historia ta pokazuje, jak łatwo możemy zacząć czuć do kogoś więcej, nawet jeśli umówiliśmy się tylko na niezobowiązujący seks. Jest to zjawisko bardzo powszechne w dzisiejszych czasach, gdzie ludzie szukają krótkoterminowych relacji i rozrywki.

  Niemniej jednak, taka sytuacja może stać się trudna, jeśli jedna osoba zacznie odczuwać silniejsze uczucia, a druga nie będzie odwzajemniać ich. Może to prowadzić do rozczarowania, bólu i nieporozumień.

  Dlatego też, zanim zdecydujesz się na taką relację, warto zastanowić się, jakie mogą być konsekwencje. Czy jesteś gotowa na ewentualne uczucia i na to, co się stanie, jeśli ta relacja się skończy?

  Na pewno warto mieć świadomość swoich emocji i rozmawiać z partnerem na ten temat, aby uniknąć nieporozumień i zranień.

  Zobacz także: 10 bolesnych oznak, że to czas na… rozstanie

  Udostępnij: