Związek bez przyszłości – 8 alarmujących sygnałów

Nie warto tkwić w związku bez przyszłości. Jest to marnowanie czasu i swojego potencjału. Jak jednak rozpoznać, że związek nie ma przyszłości? Mogą o tym świadczyć poniższe zachowania partnera.

  1. Brak zaangażowania z drugiej strony

  Związek nie ma przyszłości, jeśli tylko jedna osoba jest zaangażowana. Nawet jeśli taki związek przetrwa jakiś czas, to i tak okaże się on nieszczęśliwy i niesatysfakcjonujący. Sytuacja, w której jedna osoba tylko bierze i nie daje od siebie nic w zamian, jest skazany na niepowodzenie.

  2. Nieuwzględnianie drugiej osoby w planach na przyszłość 

  Jeśli jeden z partnerów nie ma żadnych planów na przyszłość, lub ma, ale nie uwzględnia w nich swojej drugiej połówki, to znaczy, że być może podświadomie nie planuje kontynuować tego związku na dłuższą metę. Problem pojawia się również wtedy, gdy partner planuje wspólną przyszłość, jednak nie konsultuje swoich planów z drugą osobą i nie bierze pod uwagę jej planów, celów i marzeń.

  3. Koło ratunkowe

  Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że Twój partner pochodzi do Ciebie na zasadzie „lepszy rydz niż nic”, uciekaj. Nie warto poświęcać czasu dla kogoś, dla kogo jesteś tylko aktualnie dostępną opcją.

  Zobacz także: 4 bariery w związku, których lepiej nie przekraczać

  4. Za dużo gadania, za mało robienia

  Jeśli Twój partner zapewnia Cię o swojej miłości pięknymi słowami, a w momencie, kiedy naprawdę go potrzebujesz umywa rączki, to znaczy, że nie zależy mu na Tobie wystarczająco. Mężczyźni, którzy kochają, są gotowi na wiele poświęceń, a już tym bardziej na okazanie wsparcia i pomocy.

  5. Brak ambicji

  Związek, perspektywa założenia rodziny i wspólnego zamieszkania wymaga dużo pracy i poświęceń. Jeśli Twój partner raczej tkwi w miejscu i niewiele robi w kierunku realizowania Waszych planów na przyszłość, to związek może nie przetrwać.

  6. Brak ochoty na seks

  Nie zawsze i nie wszędzie mężczyzna, czy kobieta ma ochotę na seks. Nigdy też nie powinno się wymuszać zbliżeń, jeśli druga osoba nie ma na to ochoty. Jednak jeśli jedna ze stron nie chce uprawiać seksu w ogóle, to na dłuższą metę taki związek będzie pełen frustracji i wzajemnych pretensji.

  7. Brak poświęcenia

  Jeśli Wasz związek oparty jest na Twoim jednostronnym poświęceniu, prędzej, czy później się rozpadnie. Szczęśliwy związek to równowaga pomiędzy dawaniem i braniem. O partnera należy dbać i chcieć dla niego jak najlepiej, ale tylko wtedy, kiedy ta troska jest odwzajemniona. 

  8. Nieprzedstawienie drugiej osoby rodzinie

  Oczywiscie to, dlaczego Twój partner nie przedstawia Ciebie swoim rodzicom czy bliskim, może miec wiele powodów. Jeśli jednak czujesz, że Twoja druga połówka robi to celowo tylko dlatego, że nie chce, aby rodzina zbyt się do Ciebie zbliżyła, robi to dlatego, że wie, że nic pomiędzy Wami nie będzie.

  Udostępnij: