Samotność w związku jest procesem powolnym. Ponad połowa osób w związku odczuwa w pewnym momencie samotność. Może być to wynikiem, że twój partner dużo pracuje lub zabrakło wam wspólnych tematów do rozmowy. To drugie jest częste w przypadku, kiedy chce się wszystko robić razem. Jak zmienić swoje podejście w takich sytuacjach?

1. Zaplanuj czas dla siebie

Wyjdź do znajomych lub znajdź jakieś hobby. Przestaniesz odczuwać samotność, a do tego będzie czas na przemyślenie wielu spraw. Po powrocie do domu zaczniecie mieć więcej tematów do rozmowy. Także nowe, oddzielne doświadczenia będą mogły wzmocnić wasz związek.

2. Słuchaj i nie oceniaj

W ten sposób tworzysz atmosferę, która pozwala twojej drugiej połówce otworzyć się i szczerze porozmawiać na tematy, które leżą na sercu. Osaczając drugą osobę, traci ona chęć rozmowy. Nie dziel się swoją opinią dopóki twój partner/ka nie podzieli się swoim problemem.

3. Przejmij stery

Siedząc i czekając na zmianę sytuacji napotkasz jedynie rozczarowanie. Będziesz tylko obserwować, jak szybko wasz związek się rozpada. Zmień swoją postawę i wyjdź z inicjatywą. Rozpocznij temat, który zainteresuje was oboje.

4. Zróbcie coś razem

Jeśli czujesz, że bardzo oddaliliście się od siebie, to zróbcie coś wspólnie. Wyjdźcie do kina, zjedzcie wspólnie kolację. Takie chwile bardzo zbliżają do siebie ludzi. Tylko upewnij się, żeby nie zmieniło się to w spędzania każdej wolnej chwili razem. Każdy potrzebuje czasu dla siebie.

5. Punkt widzenia

Zainteresuj się rzeczami, które druga osoba lubi i postaraj się dowiedzieć co takiego w tym widzi. Spójrz na to jej oczami. Postaraj się cieszyć tym razem ze swoją drugą połówką.

+

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img