8 sygnałów, że Twój mężczyzna jest dojrzały emocjonalnie

Prędzej czy później każdy będzie chciał stworzyć dojrzały związek. Dla każdego ważna jest świadomość, że partner jest dojrzały i można mu zaufać. Jakie znaki świadczą o tym, że mężczyzna jest dojrzały emocjonalnie?

  1. Jest odpowiedzialny i stawia czoła problemom

  Mówi się, że mężczyźni to duże dzieci. Jeśli widzisz, że facet z którym się spotykasz, ma w zwyczaju uciekać od problemów lub udawać, że nic złego się nie dzieje, to lepiej nie marnuj na niego czasu. Każdy dojrzały emocjonalnie mężczyzna jest odpowiedzialny i zawsze będzie starał się rozwiązać trudne sytuacje.

  2. Docenia Cię

  Dla prawdziwego mężczyzny ciągłe staranie się o swoją kobietę, szanowanie jej i docenianie jest samą przyjemnością i przywilejem. Po tym można poznać dojrzałość. Ci, którzy jeszcze nie dojrzeli, traktują swoją partnerkę jako coś pewnego. Uważają, że skoro już są razem, to zawsze tak zostanie, a więc bardzo szybko przestają się starać.

  3. Potrafi przeprosić

  Każdy posiada mniejsze lub większe ego. Dojrzały mężczyzna potrafi jednak nad nim zapanować i nie pozwala, żeby to ego panowało nad jego postępowaniem. Potrafi przyznać się do błędu i przeprosić, jeśli będzie wiedział, że zrobił coś źle. Nie uważa, że wszystko powinno mu się należeć, a swoje potrzeby odkłada na drugi plan.

  4. Planuje przyszłość

  Niedojrzały emocjonalnie facet żyje z dnia na dzień. Nie interesuje go co będzie za miesiąc, rok, 5 lat. Dojrzali mężczyźni myślą o przyszłości. Zastanawiają się nad karierą, związkiem i rodziną. Tworzą pewne plany, które sumiennie realizują.

  5. Nie chowa urazy

  Każdy dojrzały mężczyzna, zamiast się obrażać, postanowi porozmawiać ze swoją partnerką o problemie i wybaczyć. Ma on świadomość, że obrażanie się i bawienie w ciche dni mogą tylko pogorszyć relację między nim, a swoją kobietą.

  6. Nie bawi się kosztem drugiej osoby

  Takie zachowanie jest dziecinne oraz kojarzy się z typowymi kobieciarzami. Gry, zabawy lub podchody to znak charakterystyczny dla niedojrzałych emocjonalnie mężczyzn. Ci dojrzali nie tolerują czegoś takiego jak zabawa uczuciami drugiej osoby.

  7. Nie kryje uczuć

  Mężczyzna, który jest dojrzały nie boi się okazywać przy Tobie uczuć. Nie wstydzi się płakać, ale także potrafi się cieszyć i śmiać. 

  8. Jest wyrozumiały

  Z całą pewnością wyrozumiałość jest jedną z cech charakteryzującą dojrzałego mężczyznę. Wie on doskonale, że każdy popełnia błędy i rozumie pewne zachowania. 

  Udostępnij: