Toksyczna miłość – znaki zodiaku, które są zaślepione tym rodzajem relacji

Zazwyczaj osobom trzecim bardzo łatwo jest osądzać i krytykować kogoś, kto tkwi w nieszczęśliwym i toksycznym związku. Niektóre osoby mają większe tendencje do idealizowania złej sytuacji, w której się znajdują. Stają się zaślepieni i nie dostrzegają ran, które pojawiają się w ich sercu. Jakie znaki zodiaku mają w zwyczaju pozostawać w toksycznej relacji?

Rak

Osoby spod tego znaku nie lubią przyznawać się do błędów. Będą zatem idealizowały swojego partnera i na siłę będą okłamywały siebie oraz swoje towarzystwo. Raki nie mają też w zwyczaju szybko się poddawać i zazwyczaj budzi się w nich przekonanie, że to one będą tą osobą, która pomoże partnerowi wyjść z tej toksycznej aury.

Waga

Wagi mają w zwyczaju zakłamywać rzeczywistość. Będą sobie wmawiały, że nic złego się nie dzieje, a ich partner jest najwspanialszą osobą na świecie. Stworzą w swoim umyśle postać, która jest jedynie fikcją, ale taką też postać będą przedstawiały otoczeniu. Wagi nie lubią konfliktów, a więc decydują się na pozostanie w toksycznym związku, zamiast skonfrontować się z partnerem.

Strzelec

Ich ogromne serce i wiara w człowieka sprawia, że Strzelce nie potrafią racjonalnie oceniać sytuacji. Żyją w przekonaniu, że ich nadzieja i wmawianie sobie, że druga osoba jest dobra, sprawi, że ich partner faktycznie zacznie taki być. Strzelce nie potrafią tak po prostu zostawić kogoś i pójść w swoją stronę. Będą wmawiały sobie i innym, że wszystko jest w porządku, dopóki faktycznie tak nie będzie.

Koziorożec

Koziorożce poświęcają wiele czasu na budowanie relacji. Nie decydują się na związek, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości. Bardzo im ciężko zaufać drugiej osobie, a więc tym bardziej nie uśmiecha im się odejście od swojego partnera. Rozstanie oznaczałoby, że podjęli bardzo złą decyzję. Ciężko im zatem pogodzić się z faktem, że mogli popełnić jakiś błąd.

Ryby

Osoby spod tego znaku mają bardzo dobre i ciepłe serce. Widzą w ludziach samo dobro, a więc zamykają się na myśl, że ich partner może być toksyczny. Zawsze znajdą usprawiedliwienie dla złego traktowania i będą starali się dopisać wszelkie dobre cechy, aby tylko żyć w zakłamanym przekonaniu, że cała relacja jest na dobrych torach i nic toksycznego się nie dzieje.

Udostępnij: