Decydując się na związek nadal staramy się zwracać uwagę na to, czy druga osoba jest dla nas odpowiednia. Nie chcemy narażać się na cierpienie i niepożądane wydarzenia. Często jednak nie wiemy do końca, na co powinniśmy zwracać uwagę. Związek z właściwą osobą ukazuje jednak pewne sygnały, dzięki którym jasno możemy określić, że podjęliśmy dobrą decyzję.

Rozmawiacie o wszystkim, co was martwi

Zdrowa komunikacja jest jednym z fundamentalnych elementów prawidłowej relacji. Rozmowa nie zawsze jest czymś przyjemnym, ale jeśli potraficie rozmawiać o sprawach, które was martwią i niepokoją, to jest to sygnał o głębokim zaufaniu i zrozumieniu.

 

Nie czujesz się, jako ktoś gorszy

Relacje są różne, a więc można natrafić na kogoś, kto jest bardzo toksyczny. Przez to natomiast stajemy się mniej pewni siebie oraz zaczynamy czuć się gorzej od innych. Prawdziwy związek nie polega jednak na wyznaczaniu, kto jest lepszy lub gorszy, a na traktowaniu siebie z takim samym szacunkiem oraz miłością.

 

Z chęcią mówisz o planach i marzeniach

Nie boisz się dzielić swoimi pomysłami na przyszłość i chętnie mówisz o nich swojemu partnerowi. Czujesz się bezpiecznie, mówiąc o swoich planach, bo wiesz, że twój partner w żaden sposób nie będzie cię osądzał, a jedynie wspierał i kibicował.

 

Nie wypominacie przeszłości

Oboje szanujecie swoje przeszłe doświadczenia i nie używacie tego jako narzędzia przeciwko drugiej osobie. Błędy przeszłości pozostawiacie zamknięte jedynie we wspomnieniach i nie powracacie do nich przy następnych okazjach. Nie traktujecie ich jako swojego argumentu.

 

Nie pozostawiacie niedopowiedzeń

Macie świadomość, że niedopowiedzenia mogą pogłębić konflikt, a więc szczerze mówicie sobie to, co myślicie. Dodatkowo bardzo cenicie spokój umysłu, a więc wolicie wszystko dokładnie wyjaśnić, zamiast rozłączać telefon lub iść spać w gniewie. Wychodzicie z założenia, że im szybciej rozwiążecie konflikt, tym łatwiej wam będzie dalej budować szczęśliwą przyszłość.

 

Pozostajesz sobą

Wcześniej była mowa o toksycznej relacji, która sprawia, że człowiek czuje się gorzej. Istnieją też jednak relacje, w których jedna z osób specjalnie zmienia się dla swojego partnera z obawy przed odrzuceniem. W swojej relacji nie boisz się jednak pozostać sobą i też nie masz zamiaru się zmieniać dla kogoś innego.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img