Kiedy jesteś pod kontrolą - 4 sygnały, że ktoś chce mieć nad tobą władzę

Osoby w naszym otoczeniu mają różne intencje. Może zatem dojść do sytuacji, że wpuścimy do swojego świata kogoś, kto będzie chciał mieć nad nami kontrolę. Będzie próbował różnych sposobów, aby wywołać w tobie posłuszeństwo. Jakie sygnały powinny zatem zwrócić twoją uwagę?

Umniejszanie uczuć

Takie osoby starają się wmówić, że jesteś osobą zbyt wrażliwą i bierzesz wszystko na poważnie, kiedy coś było zwykłym żartem. W rzeczywistości jednak jest to ich sposób, aby usprawiedliwić swoje zachowanie, które cię zraniło. Dzięki temu nadal będą mogli tak postępować, a ty zaczniesz wierzyć, że jest to jedynie kwestia wrażliwości.

 

Uzależniają od siebie

Takie osoby nieustannie starają się uzależnić od siebie swoją ofiarę. Wmawiają, że bez nich nie można dać sobie rady i to tylko dzięki nim osiąga się sukcesy. Buduje to przekonanie, że ofiara nie jest w stanie przetrwać samodzielnie i koniecznie potrzebuje drugiej osoby. W rzeczywistości jednak twoje życie nie jest zależne od tych osób, a jedynie starają się to wmówić.

 

Wmawiają, że nie chcą kłótni

Wydaje się to dobrym sygnałem, kiedy ktoś stara się unikać konfliktów. W rzeczywistości to tyczy się tylko jednej strony. Kiedy coś im nie odpowiada, to potrafią rozpętać niesamowitą awanturę. Kiedy jednak ich zachowanie jest tematem dyskusji, to szybko zaznaczają, że nie lubią konfliktów i wmówią ci, że całe nieporozumienie jest twoją winą.

 

Podważają twoja świadomość

Ma to miejsce w sytuacjach, kiedy coś robią lub mówią, a później wmawiają, że zostało to źle zrozumiane lub nic takiego nie miało miejsca. W ten sposób chcą podważyć twoją świadomość poprzez zasadzanie wątpliwości w twoim umyśle.

Udostępnij: