Czy odczuwasz całkowitą satysfakcję w swojej relacji? Wiele emocji towarzyszących w związku są pozytywne lub neutralne, a więc decydujemy się ignorować te, które są ogromnym sygnałem, że obecny związek nie jest nam pisany. Emocje są silnie powiązane z podświadomością, a więc powierzchownie mamy możliwość ich tuszowania, ale mimo wszystko nadal w nas tkwią. Dowiedz się zatem, jakie emocje powinny zwrócić twoją uwagę.

Rozdrażnienie i irytacja

Emocje te bardzo często pojawiają się w chwili, kiedy partner chce się zbliżyć. Odczuwamy poirytowanie i szybko zaczynamy zajmować się czymś innym. Emocje te często też pojawiają się nawet przy zwykłej rozmowie lub w momencie, kiedy partner ofiaruje różne gesty. Irytacja i rozdrażnienie pojawiają się momentalnie i mało kiedy potrafimy je kontrolować. Następnie pojawiają się wyrzuty sumienia, ale mimo wszystko emocje te nadal tkwią w nas.

 

Brak energii

Tyczy się to energii fizycznej i emocjonalnej. Wystarczy wrócić myślami do tego, zanim jeszcze zdecydowaliśmy się na relację. Czy masz wrażenie, że twoja energia była znacznie większa? Nowe pomysły pojawiały się z każdą kolejną sekundą i wszędzie było cię pełno, a twoje serce miało do zaoferowania wiele gorących emocji? Jeśli pojawiają się takie wspomnienia, a obecnie odczuwasz brak energii, to może być to sygnał, że obecny związek nie wpływa na ciebie w odpowiedni sposób.

 

Skrępowanie

Kompleksy sprawiają, że nie zawsze czujemy się swobodnie w towarzystwie drugiej osoby. Jest to osobisty problem, z którym musimy walczyć. Niemniej jednak partner jest osobą, która powinna być dla nas bezpiecznym miejscem i przy której czujemy się swobodnie i pewnie siebie. Jeśli jednak tak nie jest, a na dodatek nieustannie pojawiają się nowe kompleksy, które być może powstały przez słowa lub postawę partnera, to jest to jasny sygnał, że dana relacja nie jest ci pisana.

 

Stres

Pojawia się w momencie, kiedy wyobrażasz sobie przyszłość ze swoim partnerem. Myśli te wywołują ścisk w żołądku i zaczynasz czuć się niekomfortowo. Prędzej swoją przyszłość zaczniesz wyobrażać sobie z inną osobą lub jako osoba samotna. Ten rodzaj wyobrażeń oraz emocje z tym związane są sygnałem, że czegoś obecnie brakuje w relacji, co może mieć wpływ na późniejszą jakość związku.

 

Niepewność

Niepewność i brak komfortu sprawia, że nie do końca wiemy, jak mamy się zachowywać w obecności partnera. Nieustannie zwracamy uwagę na swoje słowa i zachowanie oraz nie wiemy, na co do końca możemy sobie pozwolić. Sprawia to, że zaczynamy odczuwać brak pewności siebie.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img