Bycie w związku jest celem większości z nas. W końcu nikt nie chce kroczyć po tym świecie samotnie. Jest to dla nas tak samo ważne, jak inne części naszego życia. Dlaczego jednak decydujemy się na związek, w którym nie jesteśmy szczęśliwi?

Badania

Psychologowie zajmujący się związkami mają pewne podejrzenia, jakie główne czynniki mogą wpływać na naszą decyzję, aby nadal pozostać w nieszczęśliwym związku. Jest to dość popularny przypadek. Chyba każdy z nas może wskazać parę, która w takim związku żyje. Co zatem wpływa na taką decyzję?

Przywiązanie

W zawiązku bardzo ważna jest zaufanie, zaangażowanie, namiętność i czułość. Z czasem jednak to wszystko wygasa i pozostaje jedynie przywiązanie, które bardzo łatwo pomylić z resztą emocji. Nawet jeśli para widzi, że to już nie jest to samo, co kiedyś, to i tak decydują się na trwanie w tym związku. Wszystko jest spowodowane strachem przed samotnością.

Zewnętrzne powody

Wiele ludzi decyduje się na pozostanie w nieszczęśliwym związku tylko dlatego, że mają wspólne dziecko lub wiąże się to z kosztami.

Niezależność, nawet w związku, jest bardzo ważna. Pozwala na poradzenie sobie w ciężkich sytuacjach.

Dzieci nieszczęśliwej pary nie będą szczęśliwe, jeśli widzą, że relacja między ich rodzicami nie należy do najlepszych. Uniemożliwia im to rozwój i spokojne dzieciństwo. Pozostanie na siłę w związku może spowodować więcej szkód.

Emocjonalna zapłata

Kiedy dociera do ludzi, że ten związek jest skazany na porażkę, to pojawia się przekonanie, że przecież tak wiele zainwestowało się w tę relację. Czas, pieniądze, emocje, które włożyliśmy w budowanie związku, już nigdy nie wrócą. Dlatego wiele ludzi postanawia odbudować relację, co zazwyczaj doprowadza do jeszcze gorszej atmosfery.

Religia

Wierzące pary zazwyczaj pozostają w nieszczęśliwym związku ze względu na religię. Rozwód może być postrzegany jako grzech, a to jest wystarczający powód, aby nie decydować się na rozstanie.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img