Na początku związku często odkładamy na bok poważne sprawy żyjąc chwilą obecną i ciesząc się romantyzmem, naturalnym dla tego etapu relacji. Jednak są rzeczy, które warto powiedzieć już na samym początku, aby uniknąć rozczarowań.

Szczera rozmowa i bycie autentycznym to chyba najlepszy przepis na udana relacje i zbudowanie solidnych fundamentów związku. Często pojawia się w relacji rozczarowanie i niezgodność poglądów „nie do przeskoczenia”. Dlatego, aby uniknąć tych problemów odpowiednio wcześnie należy rozmawiać o ważnych dla nas sprawach i lepiej poznać człowieka, z którym planujemy iść przez życie.

"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny." Ernest Hemingway

Podstawowe tematy, o których powinno się rozmawiać:

-Ogólne poglądy i wizja swojego życia w przyszłości

Chociaż ten temat jest dość ogólny i może zmieniać się z upływem czasu i nabierania życiowego doświadczenia, należy od początku zaznaczyć swoją filozofię życia. Opowiadaj, ale też wypytuj partnera o plany i marzenia. Może chce mieszkać za granicą? Nie lubi zwierząt? Marzy o założeniu firmy, wyjazdach, a Ty preferujesz finansową stabilność i powtarzalność? Równie ważne są poglądy polityczne i religijne – obnażają nasza wizję świata i hierarchię wartości.

-Dzieciństwo i przeszłość

Wcześniej czy później każdy związek schodzi na tematy związane z dzieciństwem. Opowiadamy sobie żartobliwe sytuacje, ale także nawiązujemy do tych trudnych i bolesnych, które niewątpliwie naznaczyły piętno na naszym całym życiu. Ważne, aby partnerzy wiedzieli co ich ukształtowało, co było dla nich trudne, jakie lęki zostały im do dzisiaj, a co nadało ich życiu sens i kolory.

Na tym etapie można też porozmawiać o byłych związkach. Nie trzeba jednak wchodzić w szczegóły. Wystarczy wyłuskać niczym morał lub lekcję coś wartościowego z każdej relacji i powiedzieć, co to dla nas znaczy. Zdobycie podobnej wiedzy od partnera pomoże nam zrozumieć co jest dla niego ważne w relacji oraz ile jest w stanie poświęcić dla wspólnego dobra.

Do listy w miarę jak związek będzie się rozwijał, można dodać wiele innych aspektów, jednak najważniejsze to nie omijać trudnych tematów i od samego początku dojrzale prowadzić rozmowy o tym co ważne. Jak widać, są to obszary życia każdego człowieka, które w jakiś sposób towarzyszą nam przez wszystkie lata i mają większy lub mniejszy wpływ na jakość naszego życia. Dlatego, jeżeli zależy Ci na dobrych podwalinach nowego związku i szczerej relacji nie bój się odważnych rozmów. Mów prawdę o sobie i o swoich marzeniach. Tego samego oczekuj od partnera. Otwartość na rozmowę i szczerość zaprocentują w waszych wyborach i całej realcji.

„Małżeństwo składa się w 97% z rozmowy”
-Oscar Wilde

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img