Od dawna nie jesteś szczęśliwa w związku i czujesz, że wasze uczucie już się wypaliło. Mimo tego wciąż tkwisz w tej relacji i nie potrafisz odejść. Wbrew pozorom spotyka to wiele osób… Dlaczego tak długo pozostajemy w związkach bez miłości? Niektóre powody mogą Cię zaskoczyć.

Dlaczego tkwimy w takim związku? Poznaj powody

Wiele par tkwi w nieszczęśliwych związkach. Choć uczucie dawno wygasło, miłość zanikła, nie potrafią się rozstać i pójść w swoją stronę. Poznaj powody, dlaczego tkwimy w niesatysfakcjonujących związkach.

1. Siła przyzwyczajenia 

Choć ogień dawno się wypalił, to wiele par tkwi w nieudanych związkach z powodu siły przyzwyczajenia. Dobrze znają partnera, jego nawyki i wiedzą, czego mogą spodziewać się po nim i wspólnej przyszłości. Nie chcą zaczynać wszystkiego od nowa, wolą zostać na znanym terytorium.

2. Strach przed nieznanym

Ludzie boją się odejść ze strachu przed nieznanym. W nieszczęśliwym związku trzyma ich lęk i obawa przed przyszłością. To co nowe i nieznane, przeraża i paraliżuje przed działaniem.

3. Strach przed samotnością

Wiele osób tkwi w niesatysfakcjonujących relacjach w powodu strachu przed samotnością. Przeraża ich wizja samotnego życia i zrobią wszystko, by tego uniknąć. Desperacko szukają nowych partnerów lub na siłę tkwią w związkach, które ich unieszczęśliwiają.

4. Nie zasługują na więcej

Niektóre osoby uważają, że nie zasługują na miłość i szczęście. Może wiązać się to z niską samooceną i poczuciem własnej wartości, brakiem pewności siebie lub głębszymi problemami z przywiązaniem i budowaniem relacji. Tkwią w nieudanych związkach, ponieważ mają wrażenie, że na nic lepszego nie zasługują.

5. Nie chcą zranić partnera

Wiele osób deklaruje, że tkwi w niesatysfakcjonującym związku, ponieważ nie chce zranić partnera. Uważają, że sam sobie nie poradzi i będzie cierpiał. Zostają w związku z litości i poczucia spełnienia dobrego uczynku. Takie pobudki mogą wydawać się szlachetne, ale tak naprawdę to samolubne zachowanie. Podejmujemy decyzję za drugą osobę, odbieramy prawo do szczęścia sobie i jej.

6. Seks

Choć może wydawać się to zaskakujące, to niektóre osoby decydują się pozostać w związku ze względu na seks. Zwłaszcza mężczyźni mogą trwać w relacji pozbawionej miłości, z powodu łatwego dostępu do cielesnych uciech. Choć czują, że z partnerką przestały ich łączyć głębsze uczucia, to przez pewien czas pozostają w związku i korzystają z okazji. Zaspokojenie potrzeb seksualnych staje się priorytetem.

7. Wspólne zobowiązania

Mówi się że wspólny kredyt wiąże bardziej, niż ślub. I w wielu przypadkach to powiedzenie się sprawdza. Mnóstwo osób tkwi w nieudanym związku głównie dlatego, że łączą ich wspólne zobowiązania finansowe.

8. Finanse

Zdarza się, że pary pozostają w związkach bez uczuć z powodów finansowych. Kobiety, które przez wiele lat nie pracowały, są uzależnione od zarobków męża i odwrotnie. Boją się stracić to co mają. Dla stabilizacji finansowej i bezpieczeństwa, rezygnują z porywów serca.

9. Dzieci

Wiele par pozostaje ze sobą mimo, że ich uczucie się wypaliło, ze względu na dobro dzieci. Nie chcą podejmować decyzji o rozstaniu, ponieważ boją się, jak to wpłynie na ich pociechy. W obawie przed wywróceniem ich życia do góry nogami, tkwią w relacjach bez miłości.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img