Twoje związki często kończą się dramatycznie? Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Wciąż wybierasz nieodpowiednich partnerów, a może sama powtarzasz pewne scenariusze i w ten sposób doprowadzasz do katastrofy? Poznaj przyczyny, przez które możesz psuć swoje związki.

Idealizujesz wybranka

Idealizujesz partnera, nie dostrzegasz żadnych jego wad. Bagatelizujesz sygnały alarmowe, znajdujesz wytłumaczenia do każdej sytuacji. Miłość Cię zaślepia, a Ty nie potrafisz trzeźwo myśleć i obiektywnie spojrzeć na Waszą relację. Nawet, jeśli bliskie osoby Cię ostrzegają przed osobą, z która jesteś, nie wierzysz im. Prędzej, czy później bardzo się rozczarujesz i zawiedziesz.

Za bardzo się spieszysz

Gdy poznajesz kogoś nowego, bardzo szybko się angażujesz. Oddajesz całą siebie i jesteś w stanie zrobić wszystko dla tej osoby. Nie dajesz sobie czasu na zastanowienie. To bardzo często źle się kończy, a Ty kolejny raz czujesz się wykorzystana i oszukana.

Starasz się za bardzo

Bardzo się starasz, jesteś na każde zawołanie partnera i spełniasz wszystkie jego zachcianki. Nie myślisz o sobie, swoich potrzebach i pragnieniach. Poświęcasz się, a swoje szczęście i zadowolenie uzależniasz od drugiej osoby. Czuć od Ciebie desperację… to może odstraszyć partnera i zepsuć Wasz związek.

Zmieniasz kogoś na siłę

Gdy jesteś w związku, starasz się na siłę zmienić swojego partnera. Próbujesz go wychować i sprawić, by pozbył się wad i niedoskonałości. Może dotyczyć to drobnych rzeczy, jak pomoc w domowych obowiązkach lub poważnych spraw, związanych z charakterem i zachowaniem drugiej osoby. To może psuć Twoją relację. Pamiętaj, że nie zmienisz nikogo na siłę, wbrew jego woli. Próby zmiany partnera mają sens jedynie wtedy, gdy on się na to godzi.

Jesteś zazdrosna

Zazdrość jest naturalnym uczuciem, którego doświadczyła każda osoba w związku. Jednak przesadna zazdrość, połączona z kontrolowaniem i sprawdzaniem partnera, może zrujnować związek. Zdarza się, że jesteś nieufna i podejrzliwa, choć nie masz do tego powodów? Szpiegujesz partnera, robisz mu wymówki? Wciąż masz do niego pretensje i urządzasz mu awantury? Zastanów się, jaka jest przyczyna takiego zachowania: czy rzeczywiście masz powody do zazdrości?

Jesteś zaborcza

Dominujesz w związku i starasz się rządzić partnerem. Podejmujesz z niego decyzję, to Ty masz ostatnie słowo w istotnych kwestiach. Kontrolujesz go, sprawdzasz i jesteś zaborcza. Żaden mężczyzna nie wytrzyma zbyt długo na krótkiej smyczy... Takie zachowanie zniszczy Wasz związek.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img