Rozstanie to ciężki moment w życiu każdej pary. Czasem przebiega w burzliwy i dramatyczny sposób, a czasem wynika z przemyślanej, podjętej na chłodno decyzji. Jak się rozejść w dobry sposób? Poznaj najczęściej popełniane błędy podczas rozstania.

Razem czy osobno

Rozstanie jest trudnym momentem dla każdego człowieka. Zerwanie z osobą, z którą byliśmy i kochaliśmy jest niezwykle ciężkie. Dowiedz się, jak rozstać się we właściwy sposób. Jakich błędów unikać?

Najczęstsze błędy podczas rozstania

Zerwanie na odległość

Pod żadnym pozorem nie kończ żadnej znajomości na odległość. Telefon, sms lub mail to najgorsze sposoby zakomunikowania komuś o rozstaniu. Nawet jeśli uważasz, że powiedzenie komuś, że „to koniec” w twarz, jest trudne- powinnaś to zrobić. Oboje zasługujecie na rozmowę w cztery oczy.

Usprawiedliwianie się

Chcesz się z kimś rozstać, ale nie masz odwagi lub siły, żeby zakończyć waszą relację? Nie szukaj usprawiedliwień i nie wymyślaj nieistniejących argumentów. Nie szukaj wad i problemów u drugiej osoby, nie przerzucaj odpowiedzialności ani winy. Pamiętaj, że w każdej chwili masz prawo odejść i zakończyć związek.

Obwinianie drugiej strony

Postaraj się unikać obwiniania drugiej strony, jeśli tak naprawdę nie ona jest temu winna. Nie przypisuj jej win, których nie ma i nie doszukuj się ich na siłę.

Ucieczka

Zdarza się tak, że postanawiamy się z kimś rozstać, ale go o tym nie informujemy… Po prostu wycofujemy się ze znajomości. Przestajemy odbierać telefony, unikamy spotkań i kontaktu z drugą osobą. To często popełniany błąd. Jeśli chcesz się z kimś rozstać, powiedz o tym wprost. Nie trzymaj drugiej osoby w niepewności. Ignorowanie kogoś sprawi, że będzie się o Ciebie zamartwiał, więc nigdy nie postępuj w ten sposób.

Publiczne pranie brudów

Swoje sprawy powinniście załatwić tylko we dwoje, za zamkniętymi drzwiami. Unikaj publicznych kłótni i prania brudów przy innych ludziach. To najgorszy sposób, w jaki można z kimś zerwać. W tej sprawie prywatność jest bardzo ważna.

Unikaj banałów

Podczas zerwania unikaj banałów w stylu: „zostańmy przyjaciółmi”, „problem leży we mnie, nie w Tobie”, „nie jestem gotowa na związek”... Druga osoba zasługuje na szczerość. Nie musisz się tłumaczyć, usprawiedliwiać i przepraszać. Po prostu otwarcie poinformuj o swojej decyzji, bez kłamstw i gierek.

Jak się rozstać?

Często rozstania są dramatyczne i niezwykle burzliwe, towarzyszy im wiele trudnych emocji. Pamiętaj jednak, że da się przez to przejść!

Podczas rozstania mów o swoich uczuciach. Możesz poinformować o powodach rozstania, jasno powiedz o swojej decyzji i o tym, że dla Ciebie ta relacja jest zakończona. Pamiętaj, że masz prawo odejść i być szczęśliwa na własnych warunkach.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img