Przeszłość lubi za nami się ciągnąć i nie pozwala, aby o niej zapomniano. Przez to ciężko jest zaangażować się w nowy związek i ruszyć naprzód. Nasze myśli są pełne obaw z przeszłości, które tylko wprowadzają niepewność i wątpliwości. Jak sobie z tym poradzić, aby zacząć nowe życie?

1. Pamiętaj, że to przeszłość

Kiedy zaczynamy odczuwać niepewność i brak zaufania w związku, a w głowie mamy tylko negatywne myśli, to warto pamiętać, że te wszystkie emocje tyczą się tylko i wyłącznie przeszłości. Obecnie znajdujesz się w innym punkcie swojego życia, wykonujesz kolejny krok, który nie ma już nic wspólnego z tym, co działo się kiedyś.

2. Zaufaj przede wszystkim sobie

Jeśli sami sobie nie ufamy, to dlaczego mamy ufać innym? Bądź pewniejszą osobą, jeśli chodzi o decyzje. Lęk i życie przeszłością jest również naszym wyborem, nad którym mamy kontrolę. Zdobądź się więc na odwagę i pozostaw wszystko za sobą. Pamiętaj, że każdy dzień przynosi nowe i lepsze możliwości, które warto wykorzystać.

3. Zwróć uwagę na obecne emocje

Przyjrzyj się, czy odczuwasz szczęście i czy się uśmiechasz. Niepewność i lęk wywodzą się z niestabilnej przeszłości, ale jeśli zauważysz, że tak naprawdę Twój nowy partner Cię uszczęśliwia, to łatwiej będzie popracować nad swoimi emocjami.

4. Poszukaj pomocy

Jeśli czujesz, że stany lękowe coraz bardziej się pogłębiają i nie czujesz się bezpiecznie, to warto zastanowić się nad psychoterapeutą. Z pewnością taka rozmowa pozwoli na pozbycie się wszystkich nagromadzonych emocji, a dzięki temu spojrzymy na sytuację z zupełnie innej perspektywy i nabierzemy dystansu, który w takich sytuacjach jest najbardziej potrzebny.

5. Co wywołuje lęk?

Niektóre sytuacje są zapalnikiem naszego strachu. Przypominają one nam to, co niegdyś nas spotkało, a to wystarczy aby na nowo poczuć niepewność i brak zaufania. Zwróć uwagę, które z tych momentów mają na Ciebie taki wpływ.

Dodatkowo uwielbiamy błądzić gdzieś myślami. One również powodują taki efekt, a więc warto wytropić, które z nich doprowadzają nas do takich emocji.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img