9 czerwonych flag w związku, które głośno krzyczą „uciekaj!”

Ciężko jest odejść od kogoś, kto w naszym życiu już jest obecny przez pewien czas. Przez przyzwyczajenie bardzo często decydujemy się na ignorowanie sygnałów, które jasno mówią, że w tej relacji już nie mamy czego szukać. Jakie czerwone flagi powinny zatem zwrócić naszą uwagę?

1. Mówisz tylko niektóre rzeczy

Wiesz doskonale, jak pewne informacje wpłyną na twojego partnera, a więc ze strachu nie mówisz mu o wszystkim. Uważasz, że takie rozwiązanie jest dobre, ale sam fakt, że boisz się o czymś mówić, już pokazuje, że coś jest nie tak.

2. Udajesz kogoś innego

Nie potrafisz być sobą w tej relacji. Nie mówisz tego, co tak naprawdę czujesz i myślisz, bo wiesz, że twój partner tego nie zrozumie lub nie zaakceptuje.

3. Wina zawsze spada na ciebie

Według twojego partnera to ty jesteś wszystkiemu winna. Wszelkie kłótnie, problemy i przeciwności losu są efektem twoich działań. On natomiast nie ma sobie nic do zarzucenia.

4. Przestajesz dbać o swoje potrzeby

Teraz najważniejsze jest, aby to potrzeby partnera były zaspokojone. Przestajesz myśleć o sobie i zaniedbujesz własne szczęście.

5. Masz ograniczenia

Jesteś kontrolowana i stawiane są ograniczenia. Manipuluje, że jak czegoś nie zrobisz, to odejdzie. Wszystko po to, aby mieć władzę nad twoim życiem.

6. Straciłaś większość bliskich

Teraz twój dzień wygląda zupełnie inaczej niż niegdyś. Przestałaś spotykać się z przyjaciółmi. Jedynie z niektórymi utrzymujesz sporadyczny kontakt telefoniczny. Większość swojego czasu spędzasz w domu z partnerem.

7. Pytasz o zgodę

Nie ma znaczenia, czy chodzi o wyjście, czy o kupienie czegoś. Na wszystko potrzebujesz pozwolenia od swojego partnera. Każdy czasem pyta o opinię drugą osobę, ale odbieranie komuś możliwości decydowania o samym sobie jest wysoko toksyczne.

8. Szukasz usprawiedliwień

Ciężko ci przyznać, kiedy bliscy wytykają pewne zachowania twojego partnera. Piszesz dla niego usprawiedliwiania, aby inni zmienili zdanie na jego temat. W rzeczywistości jednak wiesz, że mają rację, ale brakuje ci odwagi, aby się do tego przyznać.

9. Nie szanuje cię

Umniejszanie twoim emocjom, lekceważenie potrzeb i ignorowanie twojego zdania, nawet jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, jest oznaką braku szacunku. Partner, który kocha i któremu zależy, zawsze będzie brał cię pod uwagę.

Udostępnij: