Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego warto się z kimś wiązać? Relacja z druga osobą, może przynieść Ci więcej korzyści, niż myślisz. Poznaj powody, dla których warto być w związku! Niektóre mogą Cię zaskoczyć!

Związki przynoszą wiele korzyści, zarówno mężczyznom, jak i kobietom- także tych nieoczekiwanych. Dowiedz się, dlaczego warto być w związku!

Lepsze samopoczucie

Z wielu badań wynika, że bliskie związki wpływają na lepsze samopoczucie jednostki. Osoby pozostające w trwałych związkach, na co dzień mają lepszy nastrój, czują się szczęśliwsze i bardziej zadowolone z życia.

Mniej stresu

Osoby będące w stałych związkach lepiej radzą sobie ze stresem. Wszystko przez to, że u swego boku mają osobę, która je wspiera i kocha. Odczuwają niższy poziom napięcia, zdenerwowania, lepiej radzą sobie z negatywnymi emocjami i trudnymi sytuacjami.

Lepsze zdrowie

Oprócz tego osoby żyjące w stałych związkach cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym. Badania potwierdzają, że satysfakcjonujące związki zmniejszają ryzyko zawału serca, bez względu na wiek partnerów. Z kolei osoby, których relacje się rozpadły, są narażone na ryzyko zachorowania na depresję, mają niższą odporność i są bardziej podatni na choroby.

Dłuższe życie

Ludzie w stałych i szczęśliwych związkach żyją statystycznie dłużej. Potwierdza to wiele badań naukowych. Naukowcy z Uniwersytetu w Utah zauważyli, że mężczyźni pozostający w związku małżeńskim żyją prawie 10 lat dłużej, niż ci samotni.

Satysfakcja z życia

Wiele badań naukowych potwierdziło zależność między poziomem zadowolenia i ogólnej satysfakcji z życia, a pozostawianiem w związku. Osoby, które są w trwałych relacjach, są szczęśliwsze i uważają, że mają bardziej udane życie.

We dwoje lepiej

Gdy jesteście w związku razem idziecie przez życie, wspólnie przeżywacie dobre i złe chwile. Dzielicie się emocjami, radościami, sukcesami, ale też obawami, lękami i porażkami. Macie w sobie wsparcie, motywujecie się i dopingujecie. Jesteście zespołem, stanowicie jedność i nie straszna Wam samotność.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img