W życiu spotykamy wielu ludzi, z częścią z nich wchodzimy w bliższe relacje i tworzymy związki. Zdarza się, że obdarzamy silnymi uczuciami osobę, która ich nie odwzajemnia. Jest na tyle niezależna i samowystarczalna, że wydaje się emocjonalnie zdystansowana i niedostępna. Związek z taką osobą może być bardzo trudny, a wręcz niemożliwy.

Samotność we dwoje

Czasem na swej drodze spotykamy osoby, które są samotnikami. Najlepiej czują się we własnym towarzystwie, nie potrzebują bliskości innych. Są zamknięci w sobie, wycofani, emocjonalnie zdystansowani. Stworzenie z nimi związku może być bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe.

Czy z kimś takim można stworzyć związek?

Stworzenie związku z taką osoba może być wyzwaniem. My poświęcamy swój czas, energię, angażujemy się i obdarzamy ją silnymi uczuciami, a ona nie potrafi ich przyjąć, ani odwzajemnić. W pewnym momencie okazuje się, że relacja z nią przynosi nam wyłącznie rozczarowanie i ból.

Taka osoba zwykle ma problem z okazywaniem empatii. Nie potrafi zrozumieć czyiś uczuć, emocji ani punktu widzenia. Na dodatek trudno jej postawić się w czyjejś sytuacji i wczuć się położenie drugiej osoby.

Jest skryta, wycofana i zamknięta w sobie. Nie potrafi się otworzyć, ani być zupełnie szczera. Jest małomówna, nie lubi mówić o sobie i wykładać wszystkich kart na stół. Może mieć problem z słuchaniem innych, jest zatopiona w swoim myślach, roztargniona, nieuważna.

Najlepiej się czuje, gdy spędza czas jedynie w swoim towarzystwie. Nie lubi otaczać się innymi, ani poznawać nowych osób. Ma wąskie grono znajomych, nie zależy jej na utrzymywaniu głębokich więzi i kontaktów. Nie zabiega o czyjeś zainteresowanie i uwagę.

Nie lubi okazywać swoich uczuć, ani zaangażowania. Ma duże trudności w rozumieniu emocji i uczuć partnera. Przez to może wydawać się emocjonalnie zdystansowana, niewrażliwa, a nawet chłodna.

W relacji często odczuwa presję, przez co jeszcze bardziej się w sobie zamyka i wycofuje. Ktoś wymaga od niej więcej, niż jest w stanie dać. Zamiast próbować, woli wycofać się z relacji.

Taka osoba może mieć problemy z tworzeniem związku. Uda się jej to pod warunkiem, że znajdzie odpowiedniego partnera- mało wymagającego, tolerancyjnego, bez silnej potrzeby zaangażowania i wysokich oczekiwań. Pytanie tylko brzmi, czy to się uda…

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

29 lipca 2021 06:40 - Mała1976

Mi się nie udaje 2 połówka ma taki sam charakter intrawertyka jak ja.Związek jak burza.

subscribe img