Eksperci uważają, że praktycznie każda para na pewnym etapie swojej relacji mierzy się z tymi samymi problemami. Dowiedz się, jakie przeszkody najczęściej pojawiają się na drodze miłości.

1. Nadmierne idealizowanie

Na początku związku postrzegamy partnera przez pryzmat różowych okularów i go idealizujemy. jesteśmy zauroczeni drugą osobą, a nasze hormony szaleją, nie dostrzegamy żadnych wad i słabości partnera. Nie podchodzimy do naszej relacji realistycznie i postrzegamy ją w nadmiernie pozytywny sposób.

2. On nie jest idealny

W pewnym momencie nadchodzi moment otrzeźwienia, w którym zdajemy sobie sprawę z tego, że on jednak nie jest idealny. To może być dla nas kubeł zimnej wody, który w wielu przypadkach prowadzi do poważnych problemów, a nawet rozpadu związku.

3. Denerwujące nawyki

Coraz częściej zauważamy drażniące nawyki i zachowania partnera. Próbujemy go zmieniać na siłę i wychowywać, tak aby spełniał nasze oczekiwania. Jeśli to nam się nie udaje, pojawiają się napięcia i nieporozumienia. Kluczem do udanego związku jest akceptacja drugiej osoby, zarówno jej zalet, jak i wad. Bez tego nie ma szans na stworzenie udanej relacji.

4. Brak czasu

Nadmiar obowiązków, przepracowanie, brak czasu, sprawiają że mimowolnie się od siebie oddalamy i zaczyna budować się między nami dystans. Jeśli w porę nie zauważymy nadciagających oznak kryzysu, może się to źle skończyć.

5. Nuda w sypialni

Na początku nasze hormony szaleją i jesteśmy zauroczeni partnerem. Występuje silne pożądanie, namiętność, pasja i mnóstwo świetnego seksu. Nie możemy oderwać się od ukochanego i chcemy spędzać z nim każdą chwilę, zwłaszcza w sypialni. Po pewnym czasie w łóżku zaczyna pojawiać się rutyna. Nudzimy się i zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze pożycie się zepsuło i nie jest takie jak dawniej…

6. Niewierność

Zaufanie, wierność i lojalność wobec partnera to fundamenty udanej relacji. Gdy zaczynamy się nudzić i szukać wrażeń poza związkiem, bardzo łatwo może się to skończyć zdradą. Niezależnie od tego, czy to jednorazowy skok w bok, czy długi romans- to poważny problem. Nie każdy jest w stanie przebaczyć niewierność partnerowi i wielu przypadkach romans prowadzi do zakończenia relacji.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img