Wprowadź te zasady w życie i przenieś Waszą relację na wyższy poziom. Dzięki nim stworzycie trwały, udany i szczęśliwy związek.

1. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa

Dobra komunikacja jest podstawą udanej relacji. Rozmawiajcie ze sobą o wszystkim, bądźcie wobec siebie otwarci i szczerzy. Nauczcie się też nawzajem słuchać oraz okazywać zainteresowanie i uwagę drugiej osobie.

2. Szczerość przede wszystkim

W związku nie ma miejsca na kłamstwa, tajemnice i sekrety. Unikajcie gierek i manipulacji, bądźcie wobec siebie prawdomówni i szczerzy. Pamiętaj, że zaufanie jest jednym z najważniejszych fundamentów związku. Bez niego nie ma szans na zbudowanie trwałej relacji.

3. Nie tłum emocji i uczuć

Wypieranie i tłumienie emocji nie prowadzi do niczego dobrego. Nie myślenie o emocjach i unikanie tematu na siłę, tylko sprawia, że będą się w Tobie kumulować do czasu, aż wybuchniesz. Nie trzymaj emocji na wodzy i nie kontroluj się nadmiernie. To źle wpłynie na Twój związek, ale też nastrój i samopoczucie.

4. Naucz się kłócić

Kłótnie i spory zdarzają się w każdej relacji i jest to całkowicie naturalne. Nauczcie się jednak właściwie kłócić i mówić o tym, co Was boli lub denerwuje. Wyrażajcie swoje uczucia, potrzeby, życzenia za pomocą odpowiednich komunikatów. Unikajcie oceniania, krytykowania, porównywania, obwiniania i zawstydzania drugiej osoby.

5. Nie zrzucaj winy na drugą osobę

Nie zrzucaj odpowiedzialności na drugą osobę. Nie obarczaj partnera winą. Naucz się ponosić konsekwencję swoich czynów i zachowania.

6. Stawiaj czoła problemom

Gdy w waszym związku pojawią się trudności, odważnie stawiajcie im czoła. Nie zamiatajcie ich pod dywan, tylko wspólnie poszukajcie rozwiązania. Wspierajcie się, okazujcie sobie troskę i bądźcie ze sobą w dobrych i złych chwilach.

7. Nie zmieniaj na siłę

W związku wiele osób zmienia i wychowuje partnera na siłę. Starają się go ukształtować tak, aby pasował do ich wyobrażeń. Postaraj się zaakceptować drugą osobę, jaką jaka jest, ze wszystkimi jej wadami i zaletami.

8. Zachowaj niezależność

W związku każde z was ma prawo do odrobiny wolności i niezależności. Możesz prowadzić życie towarzyskie, mieć swoje zainteresowania, rozwijać pasję, czy karierę. Nie zapominaj o sobie i realizowaniu siebie.

Udostępnij:

Sklep