Te 8 rzeczy dla związku są gorsze niż zdrada

Wydawałoby się, że zdrada to najgorsza rzecz jaka może spotkać nas w związku. Wbrew pozorom istnieją też inne problemy, które w równie destrukcyjny sposób mogą wpłynąć na relację. Poznaj listę rzeczy, które zabijają miłość!

  1. Brak komunikacji

  Każda osoba, która jest w związku potwierdzi, że dobra komunikacją jest jednym z filarów szczęśliwej relacji. Dlatego postaraj się znaleźć choć chwilę na rozmowę z partnerem. Nie musicie poruszać poważnych i głębokich tematów, ale zadbajcie o to, by wiedzieć, co dzieje się u drugiej osoby. Uważnie słuchajcie, okazujcie zainteresowanie, troskę i wsparcie. Brak komunikacji sprawi, że się od siebie oddalicie, a między Wami wyrośnie mur nie przebycia.

  2. Ciągłe kłótnie

  Choć kłótnie w związku są całkowicie naturalne, u Was dochodzi do nich wyjątkowo często. wręcz nie pamiętasz dnia, kiedy ich nie było. Kłócicie się nie tylko o poważne sprawy, ale też o błahostki. Od pewnego czasu nie potraficie dojść do porozumienia w żadnej kwestii. Nie dogadujecie się ani w drobnych, codziennych sprawach, ani w tych poważnych. Żadne z Was nie chce ustąpić ani pójść na kompromis. Nie potraficie rozwiązać problemu i się pogodzić.

  3. Brak szacunku

  Przestaliście się szanować i dobrze traktować. Kłótnie stają się coraz bardziej gwałtowne, pojawia się agresja, a nawet przemoc. Partner Cię nie szanuje, często wyśmiewa, obraża lub krytykuje. Także wtedy, gdy jesteście w towarzystwie innych osób.

  4. Kłamstwa

  Przestaliście być wobec siebie szczerzy. Czujesz, że partner Cię okłamuje i mija się z prawdą. Coraz częściej przyłapujesz go na nieszczerości. Już nie wiesz, czy możesz mu zaufać, ponieważ ciągle Cię oszukuje i ukrywa przed Tobą wiele rzeczy.

  5. Brak zaufania

  Przez to nie masz do niego zaufania. Jesteś nieufna i podejrzliwa, podświadomie czujesz, że coś jest nie tak. Z jego strony także pojawiają się sygnały braku zaufania. Nie jesteście wobec siebie szczerzy i nie potraficie się przed sobą otworzyć.

  6. Manipulacja

  W Waszym związku pojawiły się zachowania, które świadczą o manipulacji. Niedocenianie, krytykowanie, ignorowanie, obojętność, wzbudzanie poczucia winy, stawianie się w roli ofiary, kłamstwa i intrygi. To emocjonalne znęcanie się w celu uzyskania pewnych korzyści. W związku pojawia się szantaż emocjonalny i dochodzi do wykorzystywania słabości partnera.

  7. Ograniczanie

  Jednym z kluczowych powodów wielu nieporozumień i konfliktów w związku jest zaborczosć i ograniczanie partnera. Takie zachowanie zwykle źle wpływają na relacje. Jedna z osób czuje się kontrolowana. 

  8. Wygasające uczucie

  Gdy w związku zaczyna brakować miłości to relacja pomiędzy partnerami osłabia się, co w rezultacie może w końcu doprowadzić do rozstania.  

  Udostępnij: