Kiedy zaczyna się zdrada? Dzieje się to wcześniej niż myślisz

Wbrew pozorom zdrada nie rozpoczyna się w momencie kontaktu fizycznego z drugą osobą. Dzieje się to wcześniej niż myślisz! Ten proces jest długotrwały i może rozwijać się powoli. Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że znajdujesz się  na granicy niewierności. Jak poradzić sobie po zdradzie?

 Zdrada fizyczna i emocjonalna

Choć istnieją różne rodzaje niewierności, łączy je to, że wszystkie są niezwykle bolesne i mogą doprowadzić do rozpadu związku.

Myśląc o zdradzie, zazwyczaj chodzi nam o zdradę fizyczną, czyli intymni kontakt z osobą, która nie jest z nami w związku. Jej granice są umowne i zależą od postrzegania niewierności przez partnerów. Dla jednych zdradą jest pocałunek lub zbyt bliski kontakt fizyczny, a dla innych seks. Taka zdrada może być jednorazową przygodą lub może przerodzić się w długotrwały romans.

Innym rodzajem niewierności jest zdrada emocjonalna, która znacząco różni się od fizycznej. To obdarzenie silnymi, romantycznymi uczuciami innej osoby. Do niewierności emocjonalnej może dojść niepostrzeżenie i taka zdrada może rozwijać się powoli, przez długi czas. Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że znajdujesz się na granicy niewierności.

Sygnały, które świadczą o zbliżającej się zdradzie

Poznaj najczęstsze symptony, które mogą oznaczać, że zależy Ci na kimś bardziej niż na swoim partnerze. Musisz być czujna, bo zdrada emocjalna dla wielu jest dużo gorsza niż ta fizyczna. 

Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Odczuwasz coraz silniejszą więź z inną osobą poza związkiem.
  • Świetnie się przy niej czujesz, masz wrażenie że ona doskonale cię rozumie, nie ocenia i nie krytykuje. Możecie rozmawiać o wszystkim, macie mnóstwo wspólnych tematów. Nie nudzisz się z nią i z niecierpliwością czekasz na kolejne spotkania.
  • Rozmawiasz z nią na intymne tematy, które powinny zostać pomiędzy Tobą a partnerem. Zwierzasz się z tajemnic, dzielisz swoimi myślami i marzeniami.
  • Dążysz do stałego kontaktu, często do siebie dzwonicie, wysyłacie wiadomości, zdjęcia. Robisz to w ukryciu przed partnerem, nie chcesz, żeby się o tym dowiedział
  • Ta osoba staje Ci się coraz bliższa. Myślisz o niej i tęsknisz, gdy nie ma jej w pobliżu
  • W końcu zaczynasz obdarzać ją romantycznymi uczuciami. Uświadamiasz sobie, że się zakochałaś/eś… i wtedy jest już za późno

 

ZOBACZ TAKŻE: Te 8 rzeczy dla związku są gorsze niż zdrada

Jak uratować związek po zdradzie?

Zdrada w związku wywołuje w nas mnóstwo negatywnych emocji. Część osób nie potrafi się z tym pogodzić i wybaczyć niewierności partnerowi, a część próbuje mimo wszystko naprawić i odbudować relację.

Jest to możliwe jednak wymaga mnóstwo czasu i pracy nad związkiem. Czasem ciężko jest pokonać ten problem samodzielnie i najlepszym wyjściem może być udanie się na terapię.

Najważniejsza jest szczera rozmowa z partnerem o tym co się zdarzyło, emocjach jakie wami targają i o waszej przyszłości. Tylko umiejętność wybaczenia partnerowi i ciężka praca nad związkiem, może odbudować relację.

Mimo, że kontynuowanie związku po zdradzie jest bardzo trudne, wielu parom się to udaje i co więcej, niektórzy twierdzą, że taki incydent tylko pomógł ich relacji, która odżyła na nowo. 

 

Udostępnij: