Wbrew pozorom zdrada nie rozpoczyna się w momencie kontaktu fizycznego z drugą osobą. Dzieje się to wcześniej niż myślisz! Ten proces jest długotrwały i może rozwijać się powoli. Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że znajdujesz się  na granicy niewierności.

Zdrada fizyczna i emocjonalna

Choć istnieją różne rodzaje niewierności, łączy je to, że wszystkie są niezwykle bolesne i mogą doprowadzić do rozpadu związku.

Myśląc o zdradzie, zazwyczaj chodzi nam o zdradę fizyczną, czyli intymni kontakt z drugą osobą poza związkiem. Jej granice są umowne i zależą od postrzegania niewierności przez partnerów. Dla jednych zdradą jest pocałunek lub zbyt bliski kontakt fizyczny, a dla innych seks. Taka zdrada może być jednorazową przygodą lub może przerodzić się w długotrwały romans.

Innym rodzajem niewierności jest zdrada emocjonalna, która znacząco różni się od fizycznej. To obdarzenie silnymi, romantycznymi uczuciami innej osoby. Do niewierności emocjonalnej może dojść niepostrzeżenie i taka zdrada może rozwijać się powoli, przez długi czas. Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że znajdujesz się na granicy niewierności.

Te sygnały świadczą o zbliżającej się zdradzie

  • Odczuwasz coraz silniejszą więź z inną osobą poza związkiem.
  • Świetnie się przy niej czujesz, masz wrażenie że ona doskonale cię rozumie, nie ocenia i nie krytykuje. Możecie rozmawiać o wszystkim, macie mnóstwo wspólnych tematów. Nie nudzisz się z nią i z niecierpliwością czekasz na kolejne spotkania.
  • Rozmawiasz z nią na intymne tematy, które powinny zostać pomiędzy Tobą a partnerem. Zwierzasz się z tajemnic, dzielisz swoimi myślami i marzeniami.
  • Dążysz do stałego kontaktu, często do siebie dzwonicie, wysyłacie wiadomości, zdjęcia. Robisz to w ukryciu przed partnerem, nie chcesz, żeby się o tym dowiedział
  • Ta osoba staje Ci się coraz bliższa. Myślisz o niej i tęsknisz, gdy nie ma jej w pobliżu
  • W końcu zaczynasz obdarzać ją romantycznymi uczuciami. Uświadamiasz sobie, że się zakochałaś/eś… i wtedy jest już za późno…

Związek po zdradzie- czy można go uratować?

Zdrada w związku wywołuje w nas mnóstwo negatywnych emocji. Część osób nie potrafi się z tym pogodzić i wybaczyć niewierności partnerowi, a część próbuje mimo wszystko naprawić związek i go odbudować.

Jest to możliwe jednak wymaga mnóstwo czasu i pracy nad relacją. Czasem ciężko jest pokonać ten problem samodzielnie i najlepszym wyjściem może być udanie się na terapię.

Najważniejsza jest szczera rozmowa z partnerem o tym co się zdarzyło, emocjach jakie wami targają i o waszej przyszłości. Tylko umiejętność wybaczenia partnerowi i ciężka praca nad związkiem, może odbudować relację.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img