Niejedna z nas zastanawiała się, dlaczego tak ciężko spotkać zdecydowanego faceta, który wie czego chce. Bywa, że na początku (ale nie tylko) znajomości mężczyzna powoli się wycofuje, nie chce się określić, w wyniku czego „nie wiadomo, na czym stoimy”. Zdecydowana większość nie chce powiedzieć wprost dlaczego nie chce zrobić kolejnego kroku, dlaczego nie chce się zaangażować i zadeklarować, czego chce. Czasami powody wcale nie są związane z partnerką, a raczej z przyczynami od nas niezależnymi. Przedstawiamy 6 głównych powodów, dla których mężczyźni tracą zainteresowanie.

1. Nie chce zobowiązań

Jeden z najczęstszych powodów niezdecydowania. Deklaracje dla jednej kobiety uniemożliwiają utrzymywanie relacji z innymi, a postępowanie niektórych niestety sprowadza się do myślenia „po co mam mieć jedną, skoro mogę się bawić z wieloma”. Przykre, ale czasami prawdziwe, szczególnie dla tych z nas szukających stałego związku.

2. Ma złe doświadczenia

Kolejna często spotykana przyczyna. Poprzednia relacja mężczyzny „nie wypaliła” i ma złe wspomnienia, a może najbliższy kumpel odradził stałą relację? To może bardzo powstrzymywać przed zaangażowaniem się.

3. Nie dojrzał do związku

Jeśli facet nie zna słów takich jak „dojrzałość” i „odpowiedzialność” lepiej nie tracić na niego czasu. Szukając stałej relacji warto omijać tych chłopców, którzy potrzebują wiecznej zabawy, zmiany partnerki co chwila i relacji bez zobowiązań.

4. Jest egoistą

Trudno budować związek z człowiekiem, który dba jedynie o siebie i uwzględnia tylko swoje potrzeby. Egoiści nie są dobrymi kandydatami, ponieważ oczekują złotych gór nie dając nic w zamian. Taka relacja prędzej czy później staje się toksyczna.

5. „Ten typ tak ma”

Zdarza się, że mężczyzna mimo chęci jest stworzony do samotności. Najlepiej czują się sami ze sobą, nie musząc zważać na drugą osobę. Nawet po kilku próbach przekonania się mężczyzna dochodzi do wniosku, że życie we dwójkę nie jest Wam pisane. Najlepiej spróbować to zrozumieć i uszanować, gdyż przymuszanie do czegokolwiek nie przyniesie skutków.

6. Kocha kogoś innego

Ostatnia i chyba najbardziej smutna przyczyna. Zdarzają się sytuacje, kiedy jeden z partnerów po rozstaniu nie potrafi zapomnieć o przeszłości i wciąż kocha. Inne znajomości mają za zadanie zapełnić pustkę i przynieść ukojenie, jednak rzadko to się udaje – częściej mężczyzna po czasie rozumie, że uczucie do tej drugiej jest nieprawdziwe i po prostu nie jest z nią tak szczęśliwy, jak był kiedyś z inną. Kobieta jedynie może się czuć oszukana i wykorzystana, a mężczyzna niespełniony.

 

Natalia Brutkowska

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img