Pierwsze tygodnie po rozstaniu potrafią być bardzo trudne. Brak dotychczasowych rozmów z byłym partnerem daje się we znaki, a najchętniej duża część z nas chwyciłaby za telefon. Szczególnie ciężko jest wtedy, gdy związek trwał długo, a nawet ze sobą mieszkaliście. Pojawiają się myśli, czy może decyzja o rozstaniu została podjęta zbyt pochopnie? Aby nie robić niczego pod wpływem chwili warto zdobyć się na szczerą rozmowę z byłym i zadać sobie 5 pytań, które rozwieją wątpliwości.

Czy daliśmy sobie wystarczająco dużo czasu?

W budowaniu relacji niezwykle ważny jest czas, a właściwie okoliczności życia jednej i drugiej osoby. Bywa, że dwoje ludzi nawiązują obiecującą znajomość, jednak jedno z nich jest wciąż w starym związku lub po prostu ktoś nie jest gotowy na nową, poważną relację. W takiej sytuacji przy myślach o powrocie do siebie zadajcie sobie pytanie, czy mieliście „sprzyjające okoliczności”. Warto oczywiście o tym porozmawiać po pewnym czasie, gdzie rany nie są już tak świeże i mieliście czas na przemyślenie związku.

Co teraz zmieni się w naszej relacji?

Najlepiej, aby obie strony odpowiedziały na to pytanie. Następnie niech każdy uzna, czy takie wprowadzone zmiany będą satysfakcjonujące na tyle, aby związek mógł przetrwać. Nie ma sensu wchodzić do tej samej rzeki, jeśli nie wprowadzimy zmian w zachowaniu, których oczekuje druga osoba, szczególnie, jeśli to przez nie związek się rozpadł.

Czy byłeś z innymi dziewczynami po naszym zerwaniu?

Może być ono nieprzyjemne, ale jeśli jest to dla Ciebie istotne – lepiej wiedzieć teraz, niż się przypadkiem dowiedzieć w przyszłości. Wtedy mogłoby zaboleć bardziej i zrujnować to, co wypracowaliście do tej pory. Tym bardziej jeśli wyjątkowo cenicie sobie szczerość należy poruszyć ten temat.  

Jakie wnioski wyciągnąłeś z naszego rozstania?

Pytanie niezwykle ważne, ponieważ pozwala określić motywy chęci powrotu do siebie. Jeśli okaże się, że stosunek do problemu, dla którego się rozstaliście nie uległ zmianie, lepiej pozostawić relację w przeszłości, bo problem pojawi się ponownie. Jeśli jedyne co zachęca drugą osobę do powrotu jest pustka i samotność, również to dobrze nie wróży.

Czy jest coś, co chciałbyś mi powiedzieć?

Zadając takie pytanie trzeba być przygotowanym, że nie wszystko co usłyszymy może nam się spodobać. W celu zbudowania trwałej relacji niezbędne jest, aby rozmawiać również o przykrych sprawach i uczuciach. Może być to trudna rozmowa, ale niezbędna by wiedzieć jak powinniśmy postępować, aby reanimowany związek mógł trwać.

 

Natalia Brutkowska

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img