Gdy jesteś zakochana i miłość wszystko Ci przesłania, bardzo trudno zauważyć pewne sygnały alarmowe. Jednak niektóre oznaki mogą jednoznacznie wskazywać na to, że mężczyzna z którym się spotykasz jest toksyczny. Sprawdź, co na to wskazuje!

Nie liczy się z Tobą

Partner nie liczy się z Twoimi uczuciami, emocjami  i zdaniem. Stawia się na pierwszym miejscu, a Ciebie ignoruje. W Waszym związku nie ma równowagi pomiędzy braniem i dawaniem. On myśli wyłącznie o sobie, skupia się na tym, żeby jemu było dobrze. Jet egocentryczny i zapatrzony w siebie. 

Jest przesadnie zazdrosny

Partner jest o Ciebie zazdrosny i nadmiernie Cię kontroluje. Sprawdza Cię na każdym kroku i zdarza się, że zarzuca Ci niewierność. Odcina Cię od innych osób i relacji w Twoim życiu, chce mieć Cię tylko dla siebie i sobie podporządkować.

Zmienia Cię na siłę

On chcę Cię na siłę zmienić i sobie podporządkować. Nie akceptuje Cię i tego, jaka jesteś naprawdę. Zależy mu nad tym, żeby Cię kontrolować i mieć nad Tobą władzę.

Ogranicza Cię

Partner ogranicza Twoją wolność, niezależność i możliwość decydowania o sobie. Przez niego zaniedbujesz bliskich, swoje zajęcia i zainteresowania. Odcina Cię i coraz bardziej uzależnia od siebie.

Manipuluje Tobą

Jeśli partner Cię nie docenia, wzbudza w Tobie poczucie winy, ignoruje, nie liczy się z Twoimi uczuciami. Oprócz tego Cię wykorzystuje, traktuje przedmiotowo, ma nad Tobą kontrolę i Tobą manipuluje.

Traktuje Cię jak wroga

Partner jest wobec Ciebie złośliwy, nieuprzejmy, chamski. Wytyka Ci najdrobniejsze błędy, krytykuje, lekceważy i poniża. Okazuje Ci przeważnie negatywne uczucia i Cię nie szanuje. Masz wrażenie, że traktuje Cię jak wroga…

Stosuje wobec Ciebie przemoc psychiczną

Toksyczny partner przejmuje kontrolę nad Twoim sposobem postrzegania rzeczywistości, sprawia, że czujesz się bezradna i zdezorientowana. Może manipulować Tobą w taki sposób, że zaczynasz kwestionować swoją poczytalność. Ta forma manipulacji nosi nazwę gaslightingu i zdarza się, że dochodzi do niej w toksycznych relacjach.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img