Rozstania między parterami są bardzo trudne. Wiążą się zazwyczaj z negatywnymi emocjami. Towarzyszy im żal, rozczarowanie i smutek.

Mimo podjętej decyzji ważny jest wzajemny szacunek w finalizacji Waszej relacji. Nie jest to proste ponieważ w związki inwestujemy mnóstwo emocji.

Pamiętajcie jednak, że rozstanie nie musi być ostatecznym końcem. Często partnerzy dają sobie drugą czy kolejną szansę. Od formy Waszego rozstania może zależeć przyszłość Waszej ewentualnej relacji. Warto podejść dojrzale do tego tematu. Oto kilka wskazówek:

Spotkanie twarzą w twarz

Bardzo ważnym elementem rozstania jest jego forma. Decyzja o rozstaniu powinna być oznajmiona partnerowi/partnerce w cztery oczy. Nie posługujmy się półśrodkami. Unikajmy komunikacji za pomocą smsa, emaila czy rozmowy telefonicznej. Bardzo ważna jest konfrontacja. Postarajcie się o neutralny grunt.

Wasza miłość była autentyczna, nie wirtualna a więc rozstanie też musi mieć taką formę.

Nie obwiniaj partnera/partnerki

Jeśli decyzja o rozstaniu leży tylko po Twojej stronie nie zrzucaj winy na partnera aby pozbyć się odpowiedzialności za decyzję. Nie możesz przeinaczać rzeczywistości na swoją korzyść. Nie przypisuj drugiej osobie fikcyjnych wad aby się usprawiedliwić. Czasem wyobrażenia czy pragnienia wobec związku ulegają zmianie. To naturalna rzecz.

Mów szczerze o powodach swojej decyzji.

Czas na chwile wytchnienia

„Po każdej burzy przychodzi spokój” - podczas finalnego spotkania kieruj się tą zasadą. Podczas rozmowy mogą towarzyszyć Wam silne i burzliwe emocje. Nie dajcie ponieść się zbyt negatywnym impulsom, których będziecie żałować. Musicie dać sobie czas na przetrawienie sytuacji i zdobycie równowagi. Emocje powoli opadną, może zdecydujecie się wtedy na ponowną rozmowę.

Przyjacielskie relacje

 Po burzliwym rozstaniu bardzo trudno o życzliwe, przyjacielskie relacje. W partnerach jest dużo żalu, czasem gniewu.

Niektórym parom jednak udaje się to osiągnąć, szczególnie wtedy gdy decyzja o rozstaniu była obustronna. Byli partnerzy utrzymują kontakt, szanują się, nie drążą zakończonego tematu. Takie podejście do sprawy wymaga od nas jednak dużej dojrzałości.

Pamiętajmy, że zakończenie relacji nie musi być dramatem. Czasem jest to jedyna, słuszna decyzja. Ważne aby nie pozostał niesmak. Po zakończonej relacji masz szansę na pozytywny bieg zdarzeń i szczęście. Po trudnych decyzjach musisz odnaleźć równowagę i mieć pewność o czystości swojego sumienia.

MP

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img