Pewnie nie raz natknęliście się na złote rady, które są w stanie uratować każdy związek. Niestety, nie w każdym przypadku są one skuteczne. Z tego względu tematem tym postanowili zająć się naukowcy, którzy opracowali 4 czynniki, które poprawią relacje partnerów w związku.

1. Intymność

Naukowcy dowiedli, że oprócz seksu liczy się również podtrzymywanie intymności po zbliżeniu. Chodzi o przytulanie, głaskanie i czułe rozmowy. Nie tylko kobietom na tym zależy, panowie również czują się wtedy o wiele lepiej. Taka intymność poprawia relacje i humor na cały dzień.

2. Szczera rozmowa

Najgorszym możliwym rozwiązaniem w związku jest zamiatanie problemów pod dywan. Kiedy druga osoba nie ma ochoty porozmawiać o problemie czujemy się odepchnięci i boimy się o wspólną przyszłość. Wzajemne wysłuchanie swoich problemów doskonale wpływa na relacje z związku.

3. Pocałunki

Naukowcy przyjrzeli się procesom, jakie zachodzą w organizmie podczas pocałunków. Okazało się, nasz mózg wydziela wtedy dużo więcej hormonów szczęścia, a hormon stresu spada. Dzięki temu czujemy się szczęśliwsi, a relacje w związku poprawiają się.

4. Przyjaźń

Najszczęśliwsze i najtrwalsze związki to takie, w których partner jest jednocześnie najlepszym przyjacielem. Taka sytuacja wpływa na większe zaufanie i zaangażowanie z wiązek i sprawia, że nawet w przypadku dużych konfliktów para się nie poddaje, ponieważ oprócz tego, że się kochają, lubią się - co czasem jest o wiele ważniejsze.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img