Zaufanie w związku to podstawa. Daje poczucie bezpieczeństwa, które sprawia, że związek jest trwały. Jest to także bardzo delikatny element relacji. Szczególnie w dzisiejszym świecie, gdzie zaufanie jest bardzo ciężko zdobyć, a wystarczy moment, aby je stracić. Co zatem należy zrobić, aby odbudować utracone zaufanie? Te 5 sposobów pomogą wam przejść przez ten trudny okres.

1. Zacznijcie zmieniać swoje życie codzienne

Zastanówcie się wspólnie co was nudzi lub denerwuje w waszym wspólnym życiu. Wyznaczcie sobie na początku realne cele i powoli realizujcie je. Postarajcie się swoje zobowiązania zmienić w czyny. Po pewnym czasie takie zachowanie zacznie budować miedzy wami szczęście, a wam będzie żyło się lepiej.

2. Korzystajcie z nowego dnia

Wyjaśnijcie sobie dokładnie co i dlaczego naruszyło zaufanie i więcej do tego nie wracajcie. Sprawcie, aby stało się to przeszłością, która nie może zniszczyć waszej przyszłości. Skupcie się na każdym nowym dniu, który może przynieść nowe, dobre momenty. Korzystajcie z chwil, które mogą was do siebie zbliżyć.

3. Bądźcie szczerzy do bólu

Nauczcie się szczerze ze sobą rozmawiać. Bycie zupełnie szczerym w związku nie jest proste. Jest to natomiast bardzo istotne, aby móc swobodnie powiedzieć co się nie podoba w waszym związku i razem dojść do przyczyny i rozwiązania. Sprawi to, że pod każdym względem będziecie mogli rozmawiać szczerze, a także doda wam to poczucie wsparcia. W końcu lepsza jest najgorsza prawda, niż najsłodsze kłamstwo.

4. Udajcie się do specjalisty

Pomoc u takich osób nie jest niczym wstydliwym. Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteście w stanie poradzić sobie z tym sami, to wizyta w takim miejscu na pewno nie zaszkodzi. Specjalista pokaże wam jak się zachowywać i radzić w pewnych sytuacjach. Pomoc terapeuty sprawi, że spojrzycie na wszystko z dystansem.

5. Dostrzegaj zalety

Wady ma każdy i nie ma potrzeby się na nich skupiać. Przestaniesz dostrzegać starania. Skup się na zaletach i powodach dla którego jego/ją kochasz. Również nie wypominajcie sobie błędów, które kiedyś popełniliście.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img