Rozstania nie należą do przyjemnych chwil naszego życia i często mamy problemy z przetrwaniem tego momentu. Bez znaczenia, która strona podjęła decyzję o rozstaniu, czy może to była wspólne postanowienie. Ukojenie powinien nieść fakt, że czas leczy rany. Prezentujemy kilka porad, które pomogą ci w przetrwaniu tego okresu.

Zastanów się czego tak naprawdę pragniesz

To jest czas dla ciebie. Zastanów się na co nie mogłaś pozwolić sobie w związku. W tym momencie podejmujesz decyzje tylko i wyłącznie za siebie i możesz robić wszystko na co tylko masz ochotę. 

Znajdź nowe sposoby na realizację swoich potrzeb

Związek ułatwia spełnianie twoich potrzeb, ale zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz konkretnie tej osoby, aby poczuć się spełnionym w potrzebach. Musisz zacząć mieć tę świadomość, że jesteś samowystarczalny/a i z pewnością dasz sobie radę będąc samemu.

Przestań odwiedzać wspólne miejsca i oglądać wspólne filmy i seriale

Zacznij odwiedzać nowe miejsca, oglądać nowe, pozytywne filmy i seriale. W ten sposób poszerzysz swoje horyzonty, ale również przestaniesz myśleć o rozstaniu i wspominać wspólne chwile.

Wyjdź do ludzi

Przyjaciele imprezują, współpracownicy angażują się w spotkania integralne, rodzina organizuje przyjęcia i urodziny, a ty ciągle wolisz spędzać czas w domu. Najwyższy czas z tym skończyć i wyjść do ludzi. Wykorzystaj swój wolny czas w jakiś kreatywny sposób, a z pewnością poczujesz się lepiej.

Usuń go/ją ze swojego życia

Musisz przestać śledzić go/ją na portalach społecznościowych. Obserwowanie zdjęć jak się dobrze bawi w gronie innych osób na pewno nie sprawi, że poczujesz się lepiej. Jeśli rozstanie było wyjątkowo bolesne, dobrze też odciąć się od jego/jej bliskich, przez których na pewno możesz się dowiedzieć jak druga osoba sobie radzi.

Poproś przyjaciół by mieli cię na oku

W chwili słabości zabiorą cię na spacer albo do restauracji, abyś myśli pokierował/a w inną stronę. W inny dzień powstrzymają cię przed telefonem do drugiej osoby, który z pewnością nie przyniósłby nic dobrego. Warto też zaznaczyć, że jak byliby w podobnej sytuacji, to na ciebie również będą mogli liczyć w taki sposób.

Pozwól sobie na odreagowanie, ale tylko do pewnego momentu

Jedz lody, leż w łóżku, oglądaj smutne filmy romantyczne lub pij z przyjaciółmi. Każdy sposób odreagowania jest indywidualny, ale należy pamiętać, że nie może to trwać wiecznie. Każdy zasługuje na chwilę słabości.

NB

 

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img