Choć zazdrość to naturalne uczucie, które występuje w każdym związku, przesadna, wręcz chorobliwa zazdrość może zniszczyć relację. Sprawdź, czy jesteś zazdrośnicą. Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że trzymasz swojego mężczyznę za krótko!

Zazdrość w związku

Zazdrość to uczucie, którego każdy z nas doświadczył, będąc w związku. To naturalne uczucie, które występuje w każdej relacji… jednak czasem może przejąć nad nami kontrolę.

O chorobliwej zazdrości możemy mówić, gdy zaczynamy obsesyjnie sprawdzać, kontrolować i oskarżać partnera o niewierność. Mamy do niego nieuzasadnione pretensje i podejrzewamy go o zdradę, bez racjonalnych postaw. Chorobliwa zazdrość może zniszczyć relację…

Sprawdź, czy jesteś zazdrośnicą!

  1. Czujesz złość, gdy Twój partner rozmawia z inną kobietą? Nie możesz znieść, gdy kelnerka jest dla niego miła albo gdy opowiada o nowej koleżance z pracy? Sprawdź, czy zazdrość nie przejmuje nad Tobą kontroli. Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że jesteś zazdrośnicą.
  2. Ciągle wyobrażasz go sobie z inną- gdy nie odbiera telefonu, długo nie odpisuje na wiadomości, spóźnia się na spotkanie. Wyimaginowane kochanki wciąż pojawiają się w Twoich myślach.
  3. Gdy partner uśmiechnie się do obcej kobiety na ulicy, chwilę porozmawia z kelnerką lub ekspedientką w sklepie, opowiada o nowej, miłej koleżance w pracy- dostajesz szału.
  4. Podejrzewasz go o zdrady i romanse, a krąg potencjalnych kochanków jest szeroki… choć tak naprawdę nie masz żadnych racjonalnych podstaw.
  5. Zabraniasz mu wielu rzeczy. Żądasz, aby tłumaczył się, gdzie wychodzi, z kim się spotyka i o której wróci. Nie chcesz, by spotykał się z kolegami, a gdy to robi złościsz się i obrażasz. Kontrolujesz go i ograniczasz, choć on nie daje Ci powodów do zazdrości.
  6. Uważasz, że zaufanie łączy się z kontrolą. Więc go stale sprawdzasz. W sekrecie przeglądasz jego telefon, czytasz wiadomości, historię połączeń, portale społecznościowe, skrzynkę mailową, nawet otwierasz jego listy. Nic się przed Tobą nie ukryje.
  7. Wydzwaniasz do niego podczas ważnych spotkań, wysyłasz wiadomości do jego kolegów, przeglądasz ich relacje w mediach społecznościowych. Doszukujesz się nieprawidłowości lub momentów mijania się z prawdą. Cały czas węszysz i szpiegujesz, byleby złapać go na kłamstwie.
  8. Niezależnie od tego, co było powodem awantury, każdą kłótnię kwitujesz hasłem "to idź do tych swoich koleżanek" lub „ona na pewno zrobiłaby to lepiej”.
  9. Ciągle porównujesz się z innymi, czujesz się niepewna i gorsza. Przez to jesteś zazdrosna i coraz bardziej zaborcza… nie zauważasz tylko, że to niszczy zarówno Ciebie, jak i Wasz związek.
Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img