Nikt z nas nie lubi być okłamywany. Czasem intuicja podpowiada nam, że coś tu nie gra, jednak nie mamy żadnych dowodów na to, że bliska osoba nie jest z nami szczera. Poznaj subtelne znaki, które świadczą o tym, że on Cię oszukuje…

Jest nieobecny

Jest obok Ciebie, ale wydaje się nieobecny duchem. Jest myślami gdzie indziej, coś go zaprząta i nie pozwala się skupić. Coraz częściej zauważasz, że Cię nie słucha, nie uczestniczy aktywnie w rozmowach, ani wspólnych aktywnościach. Gdy o to pytasz zaprzecza i się wykręca. Ale i tak masz wrażenie, że on się od Ciebie oddala.

Nie ma dla Ciebie czasu

Ma coraz więcej obowiązków, jest zapracowany i często zostaje na nadgodzinach, chociaż jego praca nie wymaga tak dużego zaangażowania. Coraz mniej czasu spędzacie razem i coraz częściej się mijacie. Czujesz jednak, że jego tłumaczenia są nieszczere i brak czasu wynika z innego powodu.

Nie rozstaje się z telefonem

On przez cały czas ma telefon przy sobie i praktycznie się z nim nie rozstaje. Zabiera go ze sobą wszędzie, do sypialni, do łazienki, odkłada ekranem w dół, ustawił hasło, którego nie znasz. Reaguje nerwowo, gdy chcesz do niego zajrzeć. To może świadczyć o tym, że coś przed Tobą ukrywa!

Bardzo dużo mówi

Osoba, która mija się z prawdą może bardzo dużo i szybko mówić. Robi to, żeby nie dopuścić rozmówcy do głosu i go zagadać. Dzięki temu uniemożliwia mu zadawanie pytań lub dłuższe zastanowienie się nad jakąś kwestią.

Unika kontaktu wzrokowego

W ten sposób bardzo często zachowuje się kłamca. Unika kontaktu wzrokowego podczas rozmowy. Ucieka spojrzeniem, zamyka oczy lub je zakrywa, aby uniknąć konfrontacji. Może też gwałtownie mrugać, co często jest oznaką zdenerwowania i niepokoju.

Jest niespokojny

Według specjalistów od komunikacji niewerbalne formy wypowiedzi mogą stanowić aż 97% komunikatu kierowanego w stronę rozmówcy. Dlatego kłamcę można rozpoznać po jego zachowaniu, gestach i mimice twarzy. Zwłaszcza gdy ktoś jest niespokojny, nerwowy, wykonuje gwałtowne ruchy, może to oznaczać że nie jest wobec nas szczery.

Często się drapie i dotyka

Kłamstwo może powodować, że układ nerwowy jest pobudzony, rośnie ciśnienie krwi, naczynia się rozszerzają i pojawia się zaczerwienienie lub swędzenie. Dlatego częste dotykanie ciała, drapanie się, czy pocieranie skóry może świadczyć o tym, że ktoś mówi nieprawdę.

 DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img