Trudno jest zdemaskować notorycznego kłamcę. Niestety przebywanie w towarzystwie takich osób jest bardzo toksyczne. Czujesz, że ktoś nie jest wobec Ciebie szczery? Poznaj sposoby dzięki którym zyskasz pewność, że Cię okłamuje!

Kilka słów o kłamstwie

Wszyscy ludzie w mniejszym lub większym stopniu kłamią. Z prawdą mija się praktycznie każdy, jednak niektórzy to notoryczni kłamcy. Czasem trudno jest nam zdemaskować oszusta. Taka osoba może kłamać z premedytacją, by manipulować innymi i tworzyć sztuczną rzeczywistość. Robi to dla osiągnięcia własnych korzyści, czy świętego spokoju.

Kłamstwa w związkach

Nie ma takiej osoby, której nie zdarzyłoby się okłamać partnera. Każdy czasem mija się z prawdą i nie jest w pełni uczciwy. Zaczyna się od drobnych oszustw i niedopowiedzeń, a z czasem może być coraz gorzej. Im lepiej kłamca będzie Cię znał, tym łatwiej będzie mu Cię oszukiwać. A Tobie coraz trudniej będzie dojść prawdy i zorientować się co się dzieje…. Gdy dochodzi do tego miłość i bezgraniczne zaufanie, sprawa robi się beznadziejna.

W ten sposób zdemaskujesz kłamcę

Czujesz, że Twój partner nie jest wobec Ciebie szczery? Poznaj sposoby, dzięki którym zyskasz pewność, że Cię okłamuje!

Ustal fakty

Kłamstwo ma krótkie nogi, czasem wystarczy ustalić kilka faktów, które pomogą Ci je odkryć. Jeśli myślisz, że ktoś Cię okłamuje zadaj mu kilka pytań: Kto? Gdzie? Kiedy? Jak? Z kim? Dlaczego? Co było potem? To pomoże Ci wyłapać niespójności i zorientować się że przedstawiana historia jest fałszywa.

Postaw na szczerość

Jeśli jesteś zdecydowana, aby udowodnić partnerowi kłamstwo, musisz teraz zmierzyć się z trudną rozmową. Postaw na szczerość i graj w otwarte karty. To może być trudne jeśli nie lubisz konfrontacji i zwykle unikasz konfliktów.

Zachowaj spokój

To może być niezwykle trudne, ale ważne żeby w takiej sytuacji postarała się zachować spokój. Krzyki, płacz, groźby nie pomogą. Rozmowa powinna przebiegać w spokoju i być merytoryczna.

Obserwuj jego reakcje

Kłamca zawsze zareaguje w jeden z następujących sposobów: zaprzeczy, będzie się bronił lub się przyzna. Obserwuj jego reakcje i sposób zachowania. Jeśli będzie się wykręcał i wymigiwał, mimo twardych dowodów, możesz mieć pewność że to nie był pierwszy, ani tym bardziej ostatni raz.

Zadbaj o siebie

Czasem ktoś okłamuje Cię notorycznie i z premedytacją. Mimo Twoich starań poprawy sytuacji, naprawy związku i najlepszych chęci… taka osoba po prostu się nie zmieni. W takiej sytuacji warto powiedzieć „stop”, zadbać o siebie i to co dla Ciebie najlepsze.

Czas na refleksję

Jeżeli Twój partner nieustannie Cię oszukuje, powinnaś zastanowić się, czy jest sens, by dalej to ciągnąć. Być może najlepszym wyjściem z sytuacji będzie po prostu zakończenie takiej relacji.

DZ

Udostępnij:

Sklep