Kilka znaków, że czeka Was wojna rozwodowa

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Za bardziej traumatyczne uznawane są jedynie: śmierć współmałżonka i utrata dziecka. Towarzyszy mu także mnóstwo negatywnych emocji.

  Kilka znaków, że czeka Was wojna rozwodowa

  Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że czeka was wojna rozwodowa. Stanie się tak na pewno, gdy któreś z was posiada „osobowość wysokokonfliktową”

  Osobowość wysokokonfliktowa – czym jest?

  Rozwód może być jeszcze bardziej stresującym wydarzeniem w waszym życiu, jeśli jedno z was lub oboje, posiadacie tak zwaną „osobowość wysokokonfliktową”.

  Czym się charakteryzuje taka osoba? To awanturnik z tendencją do popadania w konflikty. Niechętnie bierze odpowiedzialność za swoje czyny i kiedy tylko się da, obwinia cały świat za swoje błędy i problemy. Ma skłonność do zachowań agresywnych, lubi kontrolować innych i jest nad wyraz emocjonalny. Trudno z nim dojść do porozumienia.

  Kilka znaków, że czeka Was wojna rozwodowa

  Kłamstwa

  Przygotuj się, że wysokokonfliktowy partner będzie kierował w Twoją stronę fałszywe oskarżenia albo kłamstwa. Nie zawaha się naginać prawdy i oszukiwać, nawet przed sądem.

  Obwinianie

  Taka osoba będzie obwiniać Cię za rozpad Waszego związku i nie weźmie za nic odpowiedzialności. Nawet jeśli stosuje wobec Ciebie przemoc, czy agresję i tak będzie uważał, że sama do tego doprowadziłaś, a on jest w tym wszystkim ofiarą.

  Manipulowanie

  Może posunąć się do manipulowania innymi i przeciągania ich na swoją stronę. Za wszelką cenę będzie starał się pokazać w jak najlepszym świetle lub odwrotnie, jako ofiara, a na Ciebie zrzucić całą odpowiedzialność.

  Bezwzględność

  Taka osoba nie zna słowa „kompromis” i zrobi wszystko, żeby postawić na swoim. Nie zawaha się przy tym Cię skrzywdzić, kłamać, oszukiwać i manipulować otoczeniem. W czasie sprawy rozwodowej będzie bezwzględny i będzie robił wszystko, aby wygrać.

  To pomoże Ci przejść przez rozwód!

  Zaakceptuj to

  Choć przed ołtarzem przysięgamy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, to czasem życie pisze różne scenariusze. Gdy już zapadła decyzja o rozwodzie, nie pozostaje nam nic innego, niż się z nią pogodzić.

  Zasięgnij informacji

  Pozew, prawnik, opieka nad dziećmi, alimenty, majątek… wraz z rozwodem pojawia się mnóstwo kwestii, którymi musimy się zająć. To może przyprawić o zawrót głowy i przytłoczyć. Przede wszystkim zasięgnij informacji, które pomogą Ci przejść przez całą procedurę.

  Rozpocznij procedurę rozwodową

  Jeśli nie wiesz, jak się zabrać za rozwód, poszukaj prawnika, który pomoże przejść przez całą procedurę. Podpowie, na jaki rodzaj rozwodu warto się zdecydować. Pomoże w ustaleniu zasad opieki nad dziećmi i podziału majątku.

  Udostępnij: