Niektóre pary wydają się szczęśliwsze niż inne, pomimo upływu lat. Wpływają na to pewne nawyki, które sprawiają, że ich relacja jest zgodna, udana i trwała. Sprawdź o co chodzi!

10 nawyków, które sprzyjają szczęściu w związku

Rozmowy

Potraficie ze sobą rozmawiać i słuchacie się nawzajem. Jeśli dochodzi między wami do kłótni, staracie się rozwiązać je konstruktywnie, bez krzyków, przekleństw i awantur. Szczere i otwarte rozmowy oraz wspólne poszukiwani kompromisu, to wasz styl komunikacji.

Partnerstwo

Wasz związek opiera się na partnerstwie. Żadne z was nie stara się rządzić, dominować, ani narzucać swojej woli drugiej osobie.

Szacunek

W waszej relacji nie brakuje szacunku. Liczycie się z drugą osobą, akceptujecie jej wartości, poglądy i zachowania. Okazujecie sobie zrozumienia, uwagę i wyrozumiałość.

Akceptacja

Akceptujecie partnera, takim jaki jest, ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Szanujecie się nawzajem i okazujecie to sobie każdego dnia. Nawet jeśli pewne zachowanie, nawyki i przyzwyczajenia drugiej połówki wam przeszkadzają, nie próbujecie jej zmienić w kogoś zupełnie innego.

Szczerość

Wiecie że szczerość, uczciwość i lojalność to podstawy udanej relacji. Mówicie sobie o wszystkim i nie ma między wami tematów tabu. Nie okłamujecie się ani w drobnych sprawach, ani poważnych kwestiach.

Zaufanie

Ufacie sobie nawzajem, bez potrzeby nieustannego sprawdzania i kontrolowania. Mówicie sobie prawdę i nie okłamujecie się. Nie macie przed sobą tajemnic i sekretów. Dobrze wiecie, jak ważne w związku jest zaufanie.

Wsparcie

Potrzeby i pragnienia partnera zawsze są dla ciebie na pierwszym miejscu. Wiesz, że ty też zawsze możesz liczyć na drugą osobę, ona zawsze będzie cię wspierać i towarzyszyć w dobrych i złych chwilach.

Bliskość

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest potrzeba bycia kochanym. Dlatego okazujecie sobie uczucia i miłość każdego dnia. Jesteście ze sobą blisko, a więź między wami jest mocna.

Zainteresowanie

Okazujecie sobie zainteresowanie i uwagę, wiecie jak ważne jest do dla relacji. Po latach wiele par mija się i żyje obok siebie. W efekcie nawet nie zauważają, że oddalają się od siebie, a od tego już niewielki krok dzieli ich od rozstania.

Niezależność

Mimo bycia razem, każde z was ma prawo do własnej przestrzeni oraz niezależności i wolności w związku. Macie możliwość pielęgnowania swoich pasji i rozwoju zainteresowań. Nie ograniczacie się i szanujecie to, że jesteście odrębnymi jednostkami.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img